השר לבטחון הפנים אמיר אוחנה הודיע היום (ראשון) כי הוא שוקל הקמת ועדת בדיקה לפרשת המימד החמישי, פרשה שנקשרה בשמו של שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ שהיה יו"ר הדירקטוריון של החברה. הודעתו של אוחנה היא תגובה להחלטה מוקדמת יותר של גנץ להקים ועדת בדיקה ממשלתית לפרשת הצוללות. מהליכוד נמסר בתגובה להחלטת גנץ כי הוא "ממחזר צוללות כדי לקושש קולות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דקות ספורות לאחר הודעת גנץ הגיבו חברי הכנסת מהליכוד על החלטת שר הביטחון להקים ועדת בדיקה, וטענו כי הדבר יגרור את הממשלה לבחירות. השר אוחנה צייץ הערב בחשבון הטוויטר שלו כי הוא "דווקא בעד בדיקה", ושיתף צילום מסך שבו מפורסמת החלטו להקים ועדת לעניין המימד החמישי.

מהליכוד נמסר כי "רק לפני 4 חודשים גנץ אמר שאין סיבה לחקור את הנושא מכיוון שאפילו היועץ המשפטי לממשלה 'לא מצא לנכון לפתוח בחקירה ואני מסתפק בזה'. מה נשתנה ב-4 חודשים? גנץ לא מצליח להתרומם מהמצולות בסקרים אז הוא ממחזר צוללות כדי לקושש קולות בזמן שהמפלגה שלו עסוקה במריבות פנימיות".

"הציבור הישראלי חכם ורואה את התרגילים שלהם", המשיכו בליכוד. "מוטב שכחול לבן תצטרף לראש הממשלה במאמצים למען הצלת חייהם של אזרחי ישראל והבאת חיסונים למדינה במקום להתעסק בתרגילי סרק פוליטיים".

חבר הכנסת שלמה קרעי, מסר מוקדם יותר כי הוא דורש הקמת ועדת בדיקה למימד החמישי: "בני גנץ הוא כמו פלסטלינה. מעוצב כל יום על ידי מישהו אחר. פעם ניסנקורן פעם יועמ"שים ופעם תקשורת. שום עמדות. שום עמוד שדרה. עבד של האליטה הנעלמת. אני קורא לשר לבטחון פנים להקים לאלתר ועדת בדיקה על פרשת השחיתות במשטרה, פרשת המימד החמישי".

חברת הכנסת אסנת מארק צייצה: "אחרי התרגיל שלו עם מינוי המנכ"ל במשרד הרזרבי, גנץ היה צריך לשלם לניסקורן במזומן. ניסקורן רוצה להטביע את כולנו לבחירות וגנץ צולל אחריו". 

גם חבר הכנסת מיקי זהר הגיב: "החלטת גנץ להקים ועדת בדיקה בעניין הצוללות היא התרסה כנגד הליכוד. גנץ יודע שאין לנתניהו יד ורגל בסיפור, ועדיין הוא פועל כדי להכפיש את שמו תוך כדי סיכון הקואליציה. זו עוד הוכחה לכך שגנץ גורר את ישראל בכוח לבחירות בעיצומו של משבר במקום לסייע לרה"מ במאמצים להביא חיסונים לאזרחי ישראל".

פרשת המימד החמישי עברה לבדיקת פרקליטות המדינה לאחר שמבקר המדינה מצא אי סדרים בעניין ההתקשרות של החברה עם המשטרה בנוגע לעסקת רכש. בפברואר 2020 החליט ממלא מקום פרקליט המדינה הקודם, דן אלדד, שהמשטרה תקיים בדיקה פלילית בפרשה, עם זאת בחודש יולי החליטו במשטרה לעצור את הבדיקה. יש לציין כי ראש הממשלה החליפי גנץ אינו חשוד בפרשה.

גנץ הודיע כי החליט על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית לחקר רכש הצוללות וכלי השיט. בראשות הוועדה יעמוד השופט בדימוס אמנון סטרשנוב. בהודעה מטעם משרד הביטחון צוין כי ההחלטה התקבלה "לאחר שבועות של עבודת מטה שהתקיימה בשבועות האחרונים במשרד הביטחון ובהתאם לסמכותו על פי סעיף 8א לחוק הממשלה".