הלחצים של היועץ המשפטי לממשלה עשו את שלהם וכחול לבן והליכוד סיכמו הבוקר (שישי) על דיל – חשב כללי במשרד האוצר מטעם הליכוד תמורת מנכ"ל למשרד ראש הממשלה החליפי מטעם מפלגתו של גנץ. על פי סדר היום של הממשלה, ההכרזה על המינויים צפויה להתקיים ביום ראשון הקרוב. בתחילת השבוע הכחישו בכחול לבן בתוקף את הפרסום ב-N12, לפיו גובשה עסקת מינויים שאינה כוללת את מנכ"ל למשרד המשפטים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכחול לבן הצהירו מספר פעמים שלא ימשיכו בקידום מינויים ללא מינוי מנכ"ל למשרד המשפטים, עם זאת, גם בעסקה שתעלה להצבעה בישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב לא סוכם על מינוי מנכ"ל למשרדו של השר ניסנקורן. כבר בחודש אוגוסט הודיע ניסנקורן שהחליט למנות את היועץ המשפטי של כחול לבן, עו"ד שמעון בראון לתפקיד, אשר עבר מאז את כל האישורים הנדרשים של נציבות שירות המדינה. המינוי עדיין מחכה לאישור הממשלה, שנדחה בינתיים.‎

רוני חזקיהו החשב הכללי במשרד האוצר  (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
החשב הכללי המתפטר רוני חזקיהו | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

על כן, כשדווח בתחילת השבוע על פשרה בנושא המינויים שאינה כוללת את תפקיד מנכ"ל משרד המשפטים, בסביבתו של גנץ הביעו תמיהה וביקורות רבות נשמעו על "התקפלות" נוספת של כחול לבן בנושא מהותי זה. בעקבות הביקורות פורסמה הכחשה בחשבון הטוויטר הרשמי של המפלגה. הציוץ נמצא שם גם עתה.

ציוץ שקרי של כחול לבן? 

פרסום סדר היום של ישיבת הממשלה המתוכננת ליום ראשון הקרוב חשף את השקר של כחול לבן. בסדר היום ישנם מינויים שונים, ביניהם המינוי היחסית מינורי של הוד בצר לתפקיד מנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי, בתמורה לאחד התפקידים החשובים במשרד האוצר - החשב הכללי.

אמש שיגר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, מכתב לשר האוצר כ"ץ בו הוא הורה לו למנות בדחיפות מחליף לרוני חזקיהו, החשב הכללי המתפטר במשרד האוצר. מנדלבליט הסביר את חשיבותו של המינוי ואמר כי "הימנעות ממינויים של נושאי משרות בכירות באופן קבע פוגעת ביציבותו ובתפקודו התקין של שירות המדינה כולו".

שר המשפטים אבי ניסנקורן (צילום: אלעד מלכה)
ימשיך לחכות למנכ"ל. ניסנקורן | צילום: אלעד מלכה

את חזקיהו היה אמור להחליף יהלי רוטנברג, מי שכיהן בין היתר כסגן בכיר לחשב הכללי של משרד האוצר וראש חטיבת המימון והאשראי במשרד. כ"ץ החליט על המינוי, הסביר שחזקיהו "ניחן בכל הכישורים הנדרשים כדי להתמודד עם האתגרים הגדולים העומדים בפני משרד האוצר", אולם לבסוף לא קרה כלום עם המינוי ומקומו של החשב גם לא מולא באופן זמני.