כפי שפורסם לראשונה ב-N12, שר המדע והחלל יזהר שי ממפלגת כחול לבן הודיע לגנץ אתמול (חמישי) שבכוונתו להתפטר מהממשלה ומתפקידו כשר. גנץ דרש ממנו להמתין עם מכתב התפטרותו עד לאחר שייפגש איתו, ובתום פגישתם הוחלט כי השר ימשיך בתפקידו. שי: "נמשיך לעבוד יחד למען כלל אזרחי מדינת ישראל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הבוקר פורסם שהשר יזהר שי מכחול לבן התנגד למדיניות המחמירה של הממשלה, נטש בזעם את ישיבת הקבינט אמש - והצביע נגד ההחלטות. "חשוב ששרי הממשלה ידעו - ההחלטה על סגר מלא, חמור מזה שחווינו בחודש מרץ, לא התקבלה בהצבעה בקבינט הקורונה", אמר שי והרחיב: "היא בניגוד לדעתם של מומחי משרד הבריאות שדיברו בפני הקבינט, הן החוקרים שהציגו בפני הקבינט אמש והן אנשי המקצוע במשרד האוצר".

הצהרת בני גנץ (צילום: N12)
השאיר את מפלגתו מאוחדת | צילום: N12

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, ששי הוא חלק ממפלגתו, שוחח עם השר וביקש ממנו להמתין עם שיגור מכתב ההתפטרות עד לאחר שיפגשו. בתום פגישתם המקוונת של גנץ ושי, הוחלט כי השר ימשיך בתפקידו בממשלה.

בהודעתם על הישארותו של שי בממשלה נאמר כי "שר הביטחון הדגיש את הערכתו הרבה לשי בעשייה למען אזרחי ישראל ובריאותם במסגרת קבינט הקורונה ובהנהגת משרד המדע והטכנולוגיה כשר בממשלה".

בסיום הפגישה אמר השר שי: "אני מביע אמון מוחלט במנהיגותו ובהובלתו של בני גנץ. הצטרפתי למפלגה כדי לממש ביחד עם יו"ר כחול לבן ערכים משותפים ובראשם אהבת ישראל, אחדות ופיוס לאומי. נמשיך לעבוד יחד למען כלל אזרחי מדינת ישראל".