החשבון ממנו איימו על נתניהו התברר כמזויף, המשטרה חוקרת: ראש הממשלה בנימין נתניהו התלונן על הסתה חמורה נגדו ברשתות החברתיות ואף צירף צילום מסך של תגובה בפייסבוק המסיתה לפגיעה בו, אך מבדיקה שערכה היום (חמישי) פייסבוק עולה כי החשבון שנתניהו ציטט הוא חשבון מזויף - ועל כן הוסר מהרשת החברתית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"מבדיקה שערכו הצוותים הגלובליים שלנו בחו"ל עולה כי החשבון המדובר הינו חשבון פיקטיבי ועל כן הוא הוסר לאלתר מן הפלטפורמה", נכתב בהודעת פייסבוק. "כמו כן, התגובה עצמה מפרה את המדיניות שלנו סביב קריאה לאלימות ועל כן הוסרה גם היא יחד עם הפרופיל באמצעותו היא נכתבה".

אתמול פרסם נתניהו ציוץ שטוען כי מתקיימת נגדו הסתה פרועה שעלולה להביא להתנקשות בו. לציוץ הוא צירף צילום מסך מפוסט בפייסבוק ובו תגובה מסיתה של משתמשת בשם "Dana Ron", שלפיה הדרך היחידה להזיז את נתניהו מכסאו היא "עם כדור בראש".

דוברות ראש הממשלה מסרה שאתמול הגיש נתניהו תלונה במשטרה, באמצעות עו"ד יוסי כהן, באשר לפוסט ההסתה שפורסם נגדו. מקורבי נתניהו הגיבו, ואמרו: "אם מדובר בחשבון אנונימי שהופעל על ידי גורמים שקוראים לרצוח את ראש הממשלה, הרי שהדבר חמור לא פחות".

"המשטרה חייבת לאתר אותו, למצות איתו את הדין ולפעול בנחישות נגד עשרות פרסומי ההסתה והאיומים ברצח המתפרסמים מדי יום נגד ראש הממשלה ומשפחתו", הוסיפו המקורבים. "אפרים שמיר שקרא לרצוח את ראש הממשלה אינו אנונימי וכמוהו אנשים אחרים שנחקרו במשטרה על הסתה פרועה נגד ראש הממשלה. בושה וחרפה שהתקשורת עוסקת בטיוח ההסתה במקום להוקיע אותה באופן חד וברור".

יחידת הסייבר של להב 433 במשטרה הודיעה על פתיחה בחקירה והיא צפויה לבדוק מי עומד מאחורי חשבון הפייסבוק הפיקטיבי שפרסם את האיום על נתניהו.