בצל הקרעים בקואליציה והקרבות המתמשכים בין הליכוד לכחול לבן, אפשרות הבחירות עולה לאחרונה לא פעם על השולחן. יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צביקה האוזר, שיחד עם שותפו השר הנדל יוכלו לאפשר לנתניהו ממשלה צרה – שולל כעת את האפשרות הזו. "לא נסכים לממשלת 61, אי אפשר לנהל את הקורונה בלי ממשלת אחדות", אמר האוזר למקורביו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"ממשלת 61 זו תאונה היסטורית שלא ניתן לה יד", הדגיש האוזר. "אי אפשר לנהל את משבר הקורונה בלי ממשלת אחדות. לקראת החורף חסרים שני מיליון חיסונים לשפעת, חסרות 1,500 מיטות – וצריך להגיע לפי 2 בדיקות קורונה ביום".

בליכוד בוחנים אפשרות של הקמת ממשלה צרה, כששמו של ח"כ האוזר עלה כאחד שיכול לחבור אליו. "כל אחד מבין שעומד להתרסק פה מטאור", הוסיף יו"ר ועדת חוץ וביטחון. הוא סיכם ואמר: "אי אפשר שבחודש נובמבר יהיו פה גם נגיף הקורונה, גם נגיף השפעת – וגם נגיף הבחירות".

בנימין נתניהו ובני גנץ בכנסת
נתניהו וגנץ בכנסת | צילום: דוברות הכנסת

מאז הקמתה, נדמה שהממשלה ה-35 של ישראל חווה לא מעט משברים בין ראשי שתי מפלגות השלטון – הליכוד וכחול לבן. שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם בסוגיות שונות שעל סדר היום, מה שמביא למתיחות ועימותים על בסיס יומיומי.  

מה שעלול להוביל לפיצוץ הוא סוגיית התקציב: בעוד ראש הממשלה בנימין נתניהו מכוון לתקציב חד שנתי – ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ דוחה את האפשרות הזו על הסף, ומעוניין להעביר כעת תקציב מדינה לשנתיים הקרובות.