המשבר בקואליציה מחריף: יו"ר ש"ס התייחס הערב (רביעי) למתיחות ההולכת וגוברת בין החברות בממשלה: "אנחנו על סף תהום - וזו לא הגזמה". בריאיון לשבועון של המפלגה השר התייחס גם לאפשרות של בחירות: "המדינה לא יכולה לאפשר שיתוק פוליטי. זה הזמן לגלות אחריות ולהפסיק לשחק ברוגז. אסור לתת יד להרס הקואליציה והקדמת הבחירות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חוק ההמרה שאוסר לשלוח אנשים צעירים לטיפולי המרה בשל הנזק הנפשי שנגרם להם - אושר היום בקריאה טרומית בכנסת. לפני ההצבעה, הממשלה הודיעה שתתנגד להצעה, בעוד בכחול לבן החליטו לתמוך בניגוד למשמעת הקואליציונית. ח"כים חרדים זעמו לאחר אישור הצעת החוק וקראו לעבר גנץ: "לא תהיה ראש ממשלה". השר לביטחון פנים אמיר אוחנה לא הצביע עם הקואליציה ובחר להצביע בעד.

ההצבעה הסתיימה בתוצאה של 42 ח"כים בעד ו-36 נגד. השר אוחנה הצביע נגד המפלגה, כשני שליש מהח"כים בליכוד לא הגיעו להצביע. בכחול לבן כל הנוכחים הצביעו בעד. בימינה, הח"כים מהזרם החרד"לי הצביעו נגד, בנט ושקד לא נכחו במליאה. הרשימה המשותפת התפצלה, חלקם הצביעו בעד וחלק נגד.

חבר הכנסת קיש, סגן שר הבריאות, הגיב להצעת החוק והסביר את התנגדות הממשלה: "מדובר בנושא מורכב ורגיש. לא נאפשר חוק שמדבר על עבירה פלילית לפסיכולוגים בהצעה גסה שתפגע בזכותם לגבי עניין עבירות המשמעת - הדבר הוא לדעתנו מיותר. יש פה פוליטיקה זולה, זה אירוע מיותר. דרישה לעבירה פלילית זה הזוי. בואו נעשה את זה בחקיקה ממשלתית מסודרת. יש פה אמירה פוליטית לנסות לפגוע בנו".

ח"כים חרדים זועמים על העברת חוק טיפולי ההמרה (צילום: ערוץ הכנסת)
ח"כים חרדים זועמים היום אחרי ההצבעה | צילום: ערוץ הכנסת

חברת הכנסת מרב מיכאלי, מיוזמי החוק, בירכה. "עבר!!! בקריאה טרומית!! הצעת החוק שלי לאיסור טיפולי המרה! הצעת חוק של הצלת נפשות, חוק של התקדמות לעבר שפיות, חוק שנותן כל כך הרבה תקווה", אמרה. "הלהטב"קיות היא הנורמלית, ולא ניתן לאף אחת ואחד לנסות לשנות את זה".

לחצים אדירים משני הצדדים הופעלו על השר לביטחון פנים אמיר אוחנה לקראת ההצבעה. סגן השר פרוש על החוק: "אם הליכוד לא מסוגל בנושא כה עקרוני לציבור החרדי לגייס את הרוב נגד, הוא מאבד את עצמו לדעת". יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני זעם: "לא נשתף פעולה עם כחול לבן. אבל גם שלטון הליכוד שווה לכפרות, איפה היה ראש הממשלה נתניהו? למה אמיר אוחנה הצביע בעד? שוקלים את צעדינו".