ברקע המשבר הפוליטי החריף ביותר מרגע הקמת הממשלה, ובצל העובדה שנותרו יומיים בלבד לדד ליין שבסופו תתפזר הכנסת באופן אוטמטי אם לא ייעשה דבר, עולות קריאות למפלגתו של ראש הממשלה החליפי גנץ שלא ללכת לבחירות ולהרכיב ממשלת מרכז-שמאל. בציוץ בחשבון הטוויטר שלה, כתבה היום (שבת) ח"כ תמר זנדברג כי "כל מה שצריך לעשות זה שכחול לבן יצביעו בעד אי-אמון קונסטרוקטיבי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יש ממשלה אחרת כבר בכנסת הזאת, ללא בחירות", הדגישה הח"כית ממרצ. "לגוש המרכז-שמאל יש רוב 61 בכנסת הנוכחית. כל מה שצריך לעשות זה שכחול לבן יצביעו בעד אי-אמון קונסטרוקטיבי ביום שני על ראש ממשלה וראש ממשלה חלופי מוסכמים, ויש ממשלה שתעביר תקציב ותתעסק באזרחים ולא בעצמה, בלי בחירות ובלי גזענות", כתבה.

 
בתוך כך בליכוד ובכחול לבן החליפו השבוע האשמות כאשר, במפלגתו של נתניהו האשימו את שר המשפטים ניסנקורן ואת היועמ"ש מנדלבליט ב"עסקה סודית". אמש הליכוד פרסמה הודעה שלפיה נרקמה עסקה שבמסגרתה נסגר התיק נגד ניסנקורן, ברגע שמונה לתפקיד, ובתמורה נעצרו החקירות בנושאים הקשורים למנדלבליט.

שר המשפטים אבי ניסנקורן (צילום: אלעד מלכה)
שר המשפטים אבי ניסנקורן | צילום: אלעד מלכה

בגין אותה עסקה טענו בליכוד שר המשפטים "גורר את המדינה לבחירות". בתגובה כתב שר המשפטים בחשבון הטוויטר שלו: "עלובי נפש, המתקפות שלכם רק מחזקות אותי".

 
בהמשך, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ביקר בחריפות במהלך ריאיון לאולפן שישי את מערכת המשפט, וטען כי מוחזקים תיקים פתוחים כנגד פוליטיקאים, ש"מוחזקים כחרב" מעל ראשם ונשלפים בעת הצורך.


"הסיפור הוא לא החקירה ולא פתיחתה אלא סגירתה - אין שרץ שיצוץ למערכת המשפט בשנים האחרונות שיוקדש להכפשת נתניהו שלא יוכשר", אמר השר לביטחון הפנים. "זו שיטה עתיקת יומין של מערכת המשפט והציג אותה לפני שנים ריבלין שדיבר על השיטה של לקחת תיקים ולהחזיק אותם כחרב מעל הפוליטיקאים ולשלוף אותה בעת הצורך".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט בוועידת המשפיעים (צילום: אבשלום שושני, החדשות 12)
אביחי מנדלבליט, היועץ המשפטי לממשלה בוועידת המשפיעים 2019 | צילום: אבשלום שושני, החדשות 12


אוחנה תקף גם את מנדלבליט והתייחס להתפטרות מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד. "הטענה שלי היא שזה לא צירוף מקרים מצער, שבמאי, החודש שבו מתמנה אבי ניסנקורן לשר המשפטים, אותו יועמ"ש שמינה את עצמו למ"מ פרקליט המדינה אחרי שדן אלדד שעשה את עבודתו נאמנה התחיל לבדוק משהו נגד מנדלבליט", אמר. "זה לא מעורר אצלך את אפקט הסקפטיזם?".

בעקבות הריאיון הגיבו בחול לבן וכינו את אוחנה "עבד נרצע" שנשלח על ידי נתניהו לפגוע במערכת המשפט. ההתבטאויות הללו חריפות במיוחד גם בהשוואה לדברים אחרים שנאמרו במהלך התקופה האחרונה.