ראש הממשלה נתניהו נזף בשרי הממשלה על החלטתם לפתוח את המשק מהר מדי: כך עולה משיחות פרטיות שתוכנן פורסם הערב (חמישי) במהדורה המרכזית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי ששרת התחבורה רגב הכריזה שבכל מקרה הרכבת תחזור לפעילות וששר החינוך גלנט שאמר שלא צריך לסגור את בתי הספר לפני שהיה על כך דיון במל"ל, ראש הממשלה נתניהו נזף היום בשרים ואמר להם בשיחות פרטיות את הדברים הבאים:


"שרים מכריזים על החלטות באופן עצמאי. כל אחד היפראקטיבי ורוצה לעשות בתחומו אבל יש לזה השלכות רוחב. יש תחרות מי יפתח יותר מהר וככל שאתה פותח מהר יותר גם עלולה להיות הדבקה". באותן השיחות ראש הממשלה גם אמר שאין סיבה בעיניו לחזור אחורה להנחיות קשות יותר, אבל הוא בוחן עצירה בהקלות ואפילו באופן יום-יומי.

בעקבות הדברים שאמר ראש הממשלה פורסמה הנחיה מראש המל"ל בקבוצת הוואטסאפ לענייני קורונה של השרים ושבה חודד בפניהם כי "סיכומים הנוגעים למדיניות הכללית חייבים לקבל את הסכמת המל"ל וככל שיידרש גם את הסכמת ראש הממשלה".

הדיונים על החוק הנורווגי והחקיקה הכלכלית בעניין הקורונה עשויים להתעכב

בתוך כך, לאחר שחבר הכנסת סמי אבו שחאדה נדבק בקורונה, כל חברי הכנסת של הרשימה המשותפת הוכנסו לבידוד - והחקירה האפדימוליוגית נמצאת בעיצומה. אבו שחאדה היה גם בישיבת סיעה של המשותפת, במליאה, בדיונים בוועדות וגם קיים פגישות אישיות בכנסת.

החקירה האפידמיולוגית שלו נמשכת, והיא צפויה להיות מורכבת ביותר. ייתכן שחברי כנסת נוספים יידרשו להיכנס לבידוד. החקירה מצריכה מעבר על מצלמות אבטחה רבות בכל מקום שבו היה חבר הכנסת במשכן.

ייתכן שהדבקתו של שחאדה תביא גם לעיכובים בחקיקה: בשבוע הבא יהיו דיונים על החוק הנורווגי וגם חקיקה כלכלית בנושא הקורונה. אם אחוז משמעותי מחברי הכנסת יידרש להיכנס לבידוד, או אפילו כל סיעת המשותפת, ייתכן מאוד שהחקיקה תתעכב.

118 חולי קורונה אובחנו ביממה האחרונה

בתוך כך, משרד הבריאות פרסם הערב נתוני תחלואה מעודכנים. על פי הנתונים, נוספו במהלך היום 65 חולי קורונה בישראל - סך הכל 118 מהעדכון האחרון אמש. 2,191 ישראלים מוגדרים כחולים פעילים - 30 מהם במצב קשה. מספר המחלימים מהנגיף חצה במהלך היום את ה-15 אלף.