במהלך הלילה המשיך המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן, שנעשה באמצעות אפליקציית ZOOM ובאופן טלפוני. חלה התקדמות במגעים, והצדדים מקווים להשביע ממשלה עוד לפני פסח. בריאיון לגלי צה"ל אמר הבוקר ח"כ חילי טרופר (כחול לבן) כי "המשא ומתן על סף סגירה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המפלגות סיכמו כי תיק המשפטים ילך לח"כ אבי ניסנקורן, ותיק המשרד לביטחון הפנים ילך לשרה מירי רגב, שתיאלץ לוותר על משרד התרבות והספורט שבראשו היא עומדת כעת. תיק החינוך כנראה יימסר לגבי אשכנזי, ואילו תיק החוץ יינתן לבלוק הימין - בכחול לבן תופסים אותו כבעל חשיבות פחותה, בשל ההגבלות העולמיות על טיסות. עם זאת, גורמים בליכוד טוענים: "קבלת תיק החוץ רק נבחנת, הדבר עוד לא סופי".

בכירים בימינה הבהירו כי לא יקבלו בשתיקה את העברת תיק החינוך מרפי פרץ למפלגת כחול לבן. לדברי הבכירים, "אם תיק החינוך יועבר לכחול לבן - הציונות הדתית תשב באופוזיציה". בתוך כך, מקורבי ראש הממשלה טוענים ש"הלובינג של שרים בליכוד לעצמם בזמן משבר הקורונה רק יפגע בהם - כל העצומות והלחצים רק יזיקו".

צוותי המשא ומתן גם בדרך להסכמות על סוגיית הריבונות: ההסכם המסתמן הוא הקפאת המצב הקיים לתקופה קצרה, והחלטות בהמשך ייתקבלו בתיאום עם ארה"ב. בליכוד רוצים חופש הצבעה בקואליציה ולא מוכנים להתנות דבר בתמיכה בינלאומית, כלומר מקווים לאישור החלת הריבונות כבר בחודשים הקרובים.

"פתרונות יצירתיים" בדרך לאחדות

שיחות המו"מ חודשו אמש, ובפתחן דרשו בליכוד שגם ממלא מקום ראש הממשלה יקבל מעון רשמי מהמדינה, סעיף שאכן מופיע בטיוטת ההסכם. עם זאת, בליכוד טוענים שהדרישה הגיעה מכחול לבן, בעוד שבכחול לבן הצהירו שגנץ ימשיך להתגורר בביתו שבראש העין עד לכניסתו לתפקיד ראש הממשלה בפועל. 

הקשיים עד כה התמקדו בשלוש סוגיות עיקריות: זהות יו"ר הכנסת הבא, זהות שר המשפטים הבא ושאלת החלת הריבונות. עם זאת, מסתמן שנמצאו "פתרונות יצירתיים" לבעיות הללו: ייתכן שתפקיד יו"ר הכנסת ילך ליריב לוין, ואילו אדלשטיין עשוי להתמנות לשר החינוך אם ימינה אכן תבחר שלא להצטרף לממשלה. בסוגיית שר המשפטים, ייתכן שבמשרדי המשפטים וביטחון הפנים יהיה שר ממפלגה אחת וסגן שר מהמפלגה הנגדית, תוך קבלת החלטות משותפת. סוגיית הריבונות, כאמור, גם היא בדרך לפתרון.