בבוקר מתן המנדט להרכבת הממשלה ליו"ר כחול לבן בני גנץ, התראיין יו"ר בל"ד ד"ר מטאנס שחאדה לגל"צ ואמר כי סיעת בל"ד ניסתה להניא את שאר חברי הרשימה המשותפת לא להמליץ עליו לתפקיד. "ניסינו עד אתמול בבוקר לשכנע את שאר חברי הרשימה המשותפת לא להמליץ על גנץ. לא פשוט להמליץ עליו, אבל זה לא סוד, המטרה היא למנוע מנתניהו להרכיב ממשלה - יש לו מדיניות עוינת כלפי החברה הערבית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד אמר יו"ר בל"ד: "אנחנו נתנגד לממשלת אחדות ולשיתוף פעולה בין כחול לבן לליכוד, נתנגד לכל מה שפוגע בחברה הערבית. קיים אצלנו חשש שכחול לבן משתמשים בנו כדי לשפר עמדות מול הליכוד, זה לא פשוט בשבילנו להמליץ על מפלגה של שלושה רמטכ"לים אבל בסופו של דבר לקחנו את הסיכון כי אנחנו רוצים עתיד טוב יותר, רוצים להפסיק את האפליה וההסתה נגד 600 אלף קולות של הציבור הערבי". 

אתמול (ראשון) בבוקר נפגשו ראשי המפלגות עם נשיא המדינה רובי (ראובן) ריבלין והמליצו על מועמד להרכבת הממשלה. יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ו-15 המנדטים של מפלגתו המליצו על גנץ להרכבת הממשלה אך עודה הבהיר כי הצעד אינו פשוט לחברי המפלגה. 

"במקרה שגנץ ילך לממשלת מרכז שמאל אנחנו ממליצים על גנץ. אם 61 ח"כים ימליצו על גנץ אנחנו מבקשים, כל חברי הרשימה, להמליץ על גנץ. למרות שאני לא ממש יודע לסמוך, אבל זה לא מאהבת מרדכי זה יותר משנאת המן. בקרב הרשימה המשותפת היה חילוקי דעות קשים אבל בל"ד קיבלו החלטה אמיצה, העיקר זו אחדות הרשימה המשותפת".