גם בכחול לבן נערכים לתוכנית המאה של טראמפ: בני גנץ אמר הערב (רביעי) כי בכוונתו "להביא לאישור הכנסת "כבר בשבוע הבא את תוכניתו המלאה של הנשיא טראמפ כפי שפורסמה". לדבריו, "מדובר בהזדמנות היסטורית לעיצוב גבולותיה ועתידה של ישראל". יש לציין כי ההצבעה תהיה על הצהרה של הכנסת ולא בחוק.‎ בתוך כך, קרא יו"ר הכנסת אדלשטיין לנתניהו: זרז את החלת הריבונות, אעביר את המהלך בכנסת במסלול מהיר". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדברי גנץ, פרסום "דיל המאה" הוא האירוע ההיסטוריה המשמעותי השני שהתרחש השבוע - הראשון היה ההגשה הרשמית של כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא קשר בין תוכנית השלום לבין מצבו המשפטי הסבוך של "הנאשם נתניהו" - ואמר כי ראש הממשלה לא יוכל להוציא אותה אל הפועל.

"הנאשם נתניהו לא יכול לכהן יום אחד בתפקידו, עסוק באישומים, בעדויות. נאחל לו הצלחה. כדי לממש את התכנית של טראמפ דרוש אדם שפנוי לנהל את המדינה. מדובר בעיצוב היסטורי, מציאת פתרון במקום ניהול הסכסוך", אמר גנץ.

_OBJ

"אחרי עשור של שיתוק הגיע הזמן, וחברים חייבים להתקדם. אני מבקש להודות לנשיא טראמפ אחרי שנפגשתי איתו. טראמפ, ידיד אמת של העם היהודי ומדינאי נחוש. המטרה שלנו היא פשוטה: אנחנו רוצים את מדינת ישראל כמדינה בטוחה, יהודית ודמוקרטית. אפעל למימושה של התוכנית. הנהגה פלסטינית אחראית צריכה לקבל את עקרונות התוכנית ולכנס דיון מיידי בהם ... אני קורא להנהגה (הפלסטינית): מאז הסכם חברון, שעליו חתמו ערפאת ונתניהו, הפכתם לסרבנים. פעם אחת תגידו "כן" ותתנו לילדכם תקווה לעתיד טוב יותר. אל תפספסו הזדמנות לשלום".

גנץ המשיך בפנייה לפלסטינים ואמר: "התוכנית מכירה בצורך שלכם על עצמאות מדינית. אחרי כל כך הרבה שנות סכסוך הגיע הזמן שתכירו במדינת ישראל כמדינה יהודית. ההסדר חייב ויוביל לסיום הסכסוך ההיסטוריה שגבה מחיר כבד לצדדים במקומו נוכל לחיות בשלום ובשכנות טובה ולאפשר לילדנו ולנכדינו במקום שטוב לחיות בו. לטובת כולם חייבים להתקדם".

"תכנית השלום דורשת פעולה רחבה משולבת וחכמה ביטחונית ומדינית. צעדים פזיזים וחסרי אחריות שאינם מתואמים עם ירדן או מדינות ערב המתונות - מסכנים את היכולת ליישם אותם. צעדים חלקיים שיעשו ללא עבודת הכנה לא יביאו לשום שינוי בשטח. לצערי, במקום לדאוג לאזרחים, נתניהו דואג לעצמו ומחפש רווח פוליטי. במקום לשמור על ירדן ועל הבקעה הוא מסכן את המדינה ואת היכולת לממש את ההזדמנות להסכם טוב בחסות אמריקנית. אנחנו לא נשחק את המשחק הזה על הגב של האזרחם".