על רקע הצהרת הסיפוח של בקעת הירדן, כפי שהכריז אמש (שלישי) ראש הממשלה נתניהו בהשקת קמפיין הליכוד, מזהיר שליח האו"ם למזרח התיכון כי אם היוזמה תצא לפועל היא תהפוך ל"מכה הרסנית למשא ומתן". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הסיפוח של אזור C  או חלקים בגדה המערבית יהפוך למכה הרסנית למשא ומתן הישראל – פלסטיני וקידום שלום אזורי", אמר שליח האו"ם למזרח התיכון. "תמצית הפתרון הוא שתי מדינות לשני עמים".

בהשקת הקמפיין אמר אתמול נתניהו כי יחיל את הריבונות הישראלית לא רק על בקעת הירדן אלא על כל ההתיישבות ביהודה ושומרון: "לא נעקור אף יישוב, אנחנו נחיל את החוק הישראלי על גוש עציון, מעלה אדומים, אריאל ושאר היישובים". במשרד החוץ הבהירו כי זאת הצעת חוק של הליכוד לצורכי בחירות בלבד והזהירו גם הם כי היא תפגע בישראל בזירה הבין לאומית.

היוזמה להביא להצבעה בכנסת את החוק להחלת הריבונות בבקעת הירדן מקודמת על ידי חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בימים האחרונים כשמטרתו הראשונה הייתה להביך את כחול לבן ולהגביר את הלחץ על יו"ר המפלגה בני גנץ.

הבאת החוק להצבעה מהווה מעין מוקש בפני כחול לבן שיזמו את כינוס מליאת הכנסת בניסיון להקים את ועדת הכנסת בכדי שתדון בבקשת החסינות של נתניהו וחיים כץ.