שר האוצר משה כחלון יעזוב בקרוב את הפוליטיקה: בכנסת ה-23 הוא לא יהיה חבר, כפי שפרסם עמית סגל ב"אולפן שישי". כחלון מסיים את הקריירה מבלי להוציא הודעה רשמית – אך הערב (ראשון) פרסמנו במהדורה המרכזית את ההסברים של כחלון לפרישה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כחלון מרגיש כי חווה כישלון פוליטי וגם תחושת מיצוי, לאחר כמעט חמש שנים במשרד האוצר. בשיחות סגורות הוא אומר: "מעבר לתחושות המיצוי, קשה יותר להיות שר אוצר כשאין כוח פוליטי משמעותי שעומד מאחוריך, כמו שהיה עד עכשיו – שר אוצר בראש סיעה של עשרה ח"כים".

עוד התייחס כחלון בשיחות הסגורות לתוצאות הבחירות באפריל 2019, לפני שחבר לליכוד. "התאכזבתי מהתוצאה של ארבעה מנדטים, ציפיתי ליותר", הודה. "ציפיתי לקבל לפחות 5-6 מנדטים. היו חסרים לי בסך הכול 3,000 קולות למנדט החמישי. סדר היום הכלכלי לא תפס, דיברו בקמפיינים על נושאים אחרים".

עד כה כחלון לא הודיע רשמית על פרישתו – אפילו לא בפוסט בפייסבוק ובוודאי לא בריאיון פרידה, נכון לעכשיו. כחלון הבהיר ששמו לא יהיה ברשימת הליכוד לכנסת הבאה עם הגשתה, עד יום רביעי הקרוב.

עם זאת, כחלון ימשיך לכהן כשר אוצר עד שייכנס שר אוצר אחר לתפקיד – וכרגע לא ברור מתי זה יקרה. ההערכה היא שאחר כך הוא ישתלב בתפקיד במגזר העסקי – והפרישה משאירה את הליכוד בבעיה: אין למפלגה קול חברתי, בוודאי לא בצמרת הרשימה.