ראש הממשלה לשעבר יקיים בכל זאת את מסיבת העיתונאים המשותפת עם יו"ר הרשות הפלסטינית? בצל הפיגועים שהתרחשו ביממה האחרונה, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט סירב להתייחס לאפשרות שיבטל את פגישתו עם אבו מאזן, לאחר שפורסם כי הוא צפוי לקיים מסיבת עיתונאים עם יו"ר הרשות הפלסטינית נגד תוכנית המאה של טראמפ. לחדשות 12 הוא מסר היום (חמישי) בתגובה: "אבו מאזן אישית ירה? מה קרה? אני לא מבין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בליכוד הגיבו לדיווחים ואמרו: "‏אנו קוראים לבני גנץ להבהיר לחברו ויועצו הקרוב, אהוד אולמרט, שזה לא הזמן להיפגש עם אבו מאזן כדי לפעול נגד 'תוכנית המאה'. בעת הזאת צריכים להתייצב לצידו של הנשיא טראמפ ולצד האינטרס הלאומי של מדינת ישראל - ולא לצד מי שמסית ומעודד טרור נגד חיילינו".

בעקבות הפרסומים, השר יריב לוין תקף את אולמרט: "תתארו לכם מדינה שראש ממשלה לשעבר שלה חובר לטרוריסט שמנהיג את האויב, וביחד הם פועלים כדי להכשיל מהלך חיוני לעתידה ולביטחונה של אותה מדינה".

"האם ייתכן שאולמרט פשוט עושה את מה ש'כחול-לבן' תעשה אחרי הבחירות - תחבור לאבו מאזן ותמנע את מימוש ההישגים העצומים שהביא ראש הממשלה נתניהו במסגרת תוכנית המאה?", הוסיף לוין. לסיום כתב השר: "רק הליכוד בראשות נתניהו תפעל להקמת ממשלה ימנית לאומית ולמימוש הישגי תכנית המאה".

השר יריב לוין
השר יריב לוין | צילום: החדשות 12

לפי הפרסומים, אולמרט ואבו מאזן יקיימו מסיבת עיתונאים, במסגרתה הוא צפוי לטעון כי הוא היה על סף הסכם עם הפלסטינים לקראת סוף כהונתו כראש ממשלה. לדברי המקורות הפלסטיניים, הדברים שמתכנן אולמרט לומר צפויים לסייע לאבו מאזן לגייס תמיכה בין-לאומית רחבה לדחיית תוכניתו של טראמפ. שכן תהיה זו עדות של ראש ממשלה ישראלי לשעבר כי הפלסטינים אינם פוסלים על הסף הגעה להסדר עם ישראל במסגרת משא ומתן בין הצדדים.

מאז שטראמפ פרסם את תוכנית השלום בשבוע שעבר, פעל יו"ר הרשות הפלסטינית לגיוס התנגדות רחבה בזירה הבין-לאומית. בשבת האחרונה רשם אבו מאזן הצלחה לאחר ש-22 חברי הליגה הערבית דחו את התוכנית פה אחד, והצהירו כי לא ישתפו עימה פעולה. בתום מפגש חירום שכונס בקהיר הודיעה הליגה הערבית כי היוזמה "אינה עומדת ברמת המינימום של שאיפותיהם וזכויותיהם של העם הפלסטיני".