בכל זאת יילכו יחד? אחרי יום חסר תקדים בכנסת בו הודיע יו"ר הכנסת אדלשטיין על התפטרותו מהתפקיד ועל רקע ההחמרה במגפת הקורונה וקריאתו של נשיא המדינה לאחדות, המגעים להקמת ממשלה נמשכים בערוצים חשאיים מאחורי הקלעים. ראש הממשלה נתניהו ויו"ר כחול לבן גנץ שוחחו הערב (רביעי) בטלפון ודנו באפשרות להקמת ממשלה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן רא"ל (במיל') ח"כ בני גנץ שוחחו הערב", נמסר בהודעה משותפת. "על רקע ההחמרה במגפת הקורונה וקריאתו של נשיא המדינה, השניים הנחו את צוותי המו"מ לחזור לשולחן הדיונים מחר בכדי לבחון אפשרות של הקמת ממשלת חירום לאומית".

ממתינים להכרעת בג"ץ בסוגיית בחירת יו"ר הכנסת 

בינתיים, הוועדה המסדרת של הכנסת התכנסה היום והחליטה שח"כ עמיר פרץ ימונה לתפקיד יו"ר הכנסת הזמני - במקומו של אדלשטיין. המינוי של פרץ נותן עוד ארבעה-חמישה ימים להבשלת המשא ומתן, אם לוקחים בחשבון את האיום של נתניהו שאמר כי אם ח"כ מאיר כהן ימונה לתפקיד יו"ר הכנסת במקומו של אדלשטיין -  אז המגעים להקמת ממשלת אחדות עם כחול לבן ייפסקו. 

מוקדם יותר הערב נשיא המדינה נשא הצהרה מיוחדת, בה פנה לנתניהו וגנץ והפציר בהם להקים ממשלת אחדות רחבה. "אני פונה מכאן לראשי המפלגות הגדולות שאיתם כבר נפגשתי: מצאו את הדרך למצוא הנהגה משותפת, הנהגה אחראית, הנהגה לחברה הישראלית הנמצאת בשעת משבר קשה", אמר ריבלין.