שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, הגיב הבוקר (חמישי) לראשונה לדבריו מעוררי המחלוקת של הרב הראשי, הראשון לציון, הרב יצחק יוסף. "סילפו את דבריו", טען דרעי בריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגלי צה"ל. "הוא דיבר רק על אנשים שאינם יהודים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דרעי גיבה את דבריו של הרב וטען כי רק שני שליש מעולי חבר העמים ב-7 השנים האחרונות הם יהודים. בהמשך דבריו, תקף דרעי את ליברמן, שטען שהדברים של הרב הם הסתה, ואז מיהר לתקוף את החברה החרדית. "ליברמן הוא המסית הלאומי", טען והוסיף פרט מידע מעניין: "הרב יצק יוסף נבחר בזכות ליברמן, כשהיה השותף שלנו ולא רצה רב ציוני דתי, אלא אותו".

דרעי סיים את דבריו במתקפה נוספת על ליברמן. "הוא גורם הנזק הגדול ביותר של הרוסים", טען. "הוא ויתר על פנסיות שמנות בשבילם רק בגלל השנאה שלו לנתניהו, לא אכפת לו מהם בכלל".

גם ליברמן עצמו התייחס הבוקר, בריאיון לרשת ב' לנושא. "מדובר בהשתלחות בציבור שלם", טען. "זו הכללה מקוממת, אני עליתי לישראל ב-78, אני לא זוכר גזענות כזו. זו השתלחות בציבור העולים, לא רוצה להגיד שנאה, אבל באמת יחס משפיל, אין לי מילים לתאר את זה. הראשון לציון הוא דמות רוחנית שאמורה לחבר את העם, לגשר בין המחלוקות, זה מקומם פי 2".

"אני יכול להבין כל עמדה", הבהיר ליברמן". "אבל לא יכול להבין גזענות, לא יכול להבין השתלחות, קיבלנו חוות דעת משפטית לפיה מדובר בעבירה הכי ברורה על החוק, הגשתי תלונה ליועמ"ש ואני מקווה לקבל תשובה בהקדם האפשרי".