חברי הכנסת של כחול לבן עוקבים הלילה בדריכות אחר המדגמים ותוצאות האמת שהחלו לזרום. נכון לשעה זו, גוש הימין-חרדים בראשות נתניהו זוכה ל-59 מנדטים - והשאלה המרכזית העומדת בפני המפלגה השנייה בגודלה היא האם לרדת מהעץ - ולנהל מגעים לממשלת אחדות. גנץ כבר רמז בנאומו הלילה: "המדינה זקוקה להחלמה ואחדות, את זה נמשיך להציע לציבור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"התוצאות מחייבות ממשלת אחדות", הצהיר חבר הכנסת צבי האוזר בערוץ הכנסת זמן קצר לאחר פרסום תוצאות המדגמים. חבר הכנסת אסף זמיר, מספר 19 ברשימה, אמר דברים דומים: "אני מאוד מקווה שתהיה ממשלת אחדות". זמיר הוסיף: "יש לנו בעיה עם כתבי האישום של נתניהו. נראה איך נפתור את זה".

חברה נוספת בכחול לבן, מיקי חיימוביץ', אמרה בריאיון לקרן מרציאנו ודני קושמרו כי ממשלה עם נתניהו אפשרית "אם יסכים להיות שני ברוטציה". חיימוביץ' הוסיפה: "אני לא חושבת שזה נכון לשבת עם נתניהו כראש ממשלה – אבל יש כאן תיקו שלא משתחרר".

גנץ בנאום לאחר תוצאות המדגם (צילום: N12)
גנץ בנאומו הערב: "המדינה זקוקה להחלמה ואחדות" | צילום: N12

לעומת קו הפיוס שהציגו חיימוביץ' והאוזר מספר 3 במפלגה, משה יעלון, תקף בטוויטר לאחר פרסום המדגמים: "גם אחרי קמפיין נבזי, שקרי ושפל, נכון לעכשיו, אין לנאשם נתניהו יכולת להקים קואליציה". ח"כ יועז הנדל הוסיף: "נכבד את התוצאות בכל מקרה. המשימה החשובה ביותר עכשיו היא לרפא את החברה הישראלית משנאת חינם".