16 יום להחזרת המנדט של יו"ר כחול לבן: על רקע קריאתו להקים ממשלת אחדות, יו"ר ש"ס אריה דרעי הציע הערב (שני) לנתניהו לקדם חוק לבחירה ישירה בין גנץ לבינו לפתרון המשבר‎ הפוליטי. במקביל, הלחץ מימין על ליברמן גובר: איילת שקד מנסה לתווך בינו לבין החרדים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

איילת שקד נפגשה עם ליברמן במהלך היום, ולאחר מכן עברה לראשי המפלגות החרדיות. שקד סבורה שהחזרת ליברמן לגוש הימין היא הדרך למנוע בחירות בפעם השלישית ועם רצון טוב: "אפשר לגשר על הפערים ולהקים ממשלת ימין".

במקביל ליוזמה של דרעי, ליברמן יפתח בימים הקרובים בסבב התייעצויות לקראת קבלת "הכרעה סופית". ההתייעצויות הללו יכללו את חברי סיעת "ישראל ביתנו", את בכירי המפלגה ואת הדרג המוניציפלי. בסיומה, יפרסם ליברמן את החלטתו הסופית באשר למצב הפוליטי הנוכחי. ממפלגת ישראל ביתנו לא אישרו ולא הכחישו את הפרטים.

בתוך כך, נתניהו כינס היום את ראשי מפלגות "בלוק הימין" בכנסת. בתום הפגישה, הוא פרסם הודעה שבה האשים את גנץ במשבר הפוליטי: "אחרי הפגישה שלי עם גנץ סיכמנו על הודעה משותפת בתום הפגישה. הוציאו הודעה, הוציאו תמונה. חצי שעה אחר כך התחילו בכחול לבן לתדרך נגדנו בתקשורת. אנחנו הסכמנו לוויתורים רבים. ביקשתי לשמוע תשובות מגנץ ולא שמעתי תשובה לאף שאלה. צוות המשא ומתן שלנו מנסה כבר יומיים להיפגש עם צוות המשא ומתן של כחול לבן אבל הם דוחים אותם מיום ליום - ועד עכשיו לא נקבעה פגישה".

ישיבת ראשי בלוק הימין עם נתניהו
כינוס בלוק הימין, היום

בהודעה משותפת של "בלוק הימין" נמסר: "לאור האתגרים הביטחוניים והלאומיים, ראשי סיעות המחנה הלאומי פונים ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה לפי מתווה הנשיא ולהימנע מבחירות מיותרות. כל ראשי הסיעות הבהירו שלא יצטרפו לממשלת מיעוט. ראשי הסיעות חוזרים על התחייבותם שלא להיכנס לאף ממשלה שלא במשותף".