יו"ר ש"ס ושר הפנים אריה דרעי התייחס הבוקר (חמישי) ליציאה לבחירות שלישיות, ואמר כי אם גוש הימין לא ישיג רוב של 61 אחריהן, לא בטוח שגוש הימין המאוחד מאחורי נתניהו יישמר. בריאיון לדקל-סגל בכאן רשת ב', ציין דרעי כי הוא מקווה שהציבור הדתי לאומי יתאחד בבחירות והגוש יוכל להגיע לרוב גם בלי ליברמן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני בשנה האחרונה הוכחתי לכולם והייתי יציב עד הסוף לשמור על נתניהו וללכת עם הליכוד. חשבתי שנתניהו הוא ראש הממשלה שמדינת ישראל זקוקה לו בעת ההיא עם כל הניסיון שלו. נמשיך לתמוך בנתניהו ולהיות איתו יחד, אני מקווה שהפעם נביא תוצאות", אמר אך אז סייג: "מה יקרה אחרי הבחירות עם הגוש לא יצליח להביא 61 מנדטים? אני לא יודע להגיד". 

"לגוש הימין יש יותר מ-61 מנדטים. לצערי הרב מאבקים פנימיים ואגו בגוש גרמו לכך שלא קיבלנו 61 מנדטים. אני מקווה שהפעם ישכילו בציבור הדתי-לאומי לעשות סדר ולרוץ ביחד"‎, אמר דרעי. 

השר גם תקף את ליברמן ולפיד, וציין מדוע לדעתו הם סירבו בתוקף להיכנס לממשלה: "ליברמן ולפיד מתוך שיקולים פוליטיים וסגירת חשבונות אישיים מול רה"מ גרמו למצב. בישראל ביתנו כועסים על החקירה נגדם ולפיד על פיטוריו מתפקיד שר האוצר".

בחירות 2020: לוח זמנים (צילום: חוסין אל אוברה)
בחירות 2020: לוח זמנים | צילום: חוסין אל אוברה

במקביל, מספר 3 בכחול לבן, משה (בוגי) יעלון, אמר בריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל בגל"צ כי מפלגתו סירבה ללכת למתווה הנבצרות של הנשיא עם נתניהו כי "היה ברור שברגע שנסכים נתניהו יילך לבחירות". לדבריו, "חשבתי שלא נכון ללכת לממשלת מיעוט בלי ליברמן משום שהיא לא הייתה מחזיקה מעמד".

אתמול התראיין ח"כ ביטן (ליכוד) במהדורה המרכזית והוא התעקש שכחול לבן נושאת באחריות להליכה לבחירות. ביטן הבהיר כי מבחינתו "זה הצ'אנס האחרון של נתניהו לנסות ולהרכיב ממשלה".

לפי ביטן, "בהתחלה נתניהו רצה באמת ובתמים ללכת לממשלת אחדות, עם הזמן יכול להיות שהוא אמר שהוא ילך על הצ'אנס שיוציא 61 מנדטים ... הוא ביקש חצי שנה להישאר בממשלה שהיא ממשלה בלי בחירות, על מנת להתקדם קדימה. הם לא רצו את זה. הוא ביקש גם דברים מסוימים והם לא רצו. הם רצו בחירות". 

"כחול לבן אומרים 'תוותר על חסינות נהיה מוכנים לדבר', הם לא אומרים שהם מוכנים כבר לסכם את כל העניינים, אז זה סתם לוותר על חסינות מבלי שיש לו משהו ממשי ביד או ממשלת אחדות, ודבר שני – זו זכות לגיטימית של כל אדם, חבר כנסת. הוא עוד לא החליט. מצד שני, וודאי שאין לו רוב. אין לו רוב בכנסת הזאת. אז למה הם דואגים?".