בשבועות האחרונים ניטש קרב בין נתניהו לסער על ראשות הליכוד - ובמטה של הראשון טוענים: בשבועות האחרונים נגרעו מספר הבוחרים של הליכוד אלפי מתפקדים שרובם מזוהים עם "הליכודניקים החדשים", שתומכים בסער. לטענת אנשי המטה, אלפי המתפקדים נגרעו במהלך החודשים האחרונים - ובאופן שיטתי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענתם, כדי להיות מחוץ לספר הבוחרים מספיק אפילו להיות חבר בקבוצת הפייסבוק של הליכודניקים החדשים או אפילו לעשות "לייק" לפוסט של אחד מראשי הקבוצה. אפילו חברות הכנסת שרן השכל ומיכל שיר, שתומכות בסער, מצאו את עצמן מחוץ לרשימת המתפקדים - אף שאינן חברות בליכודניקים החדשים.

בשיחה עם החדשות 12 אחד המתפקדים שנגרע מספר הבוחרים אמר כי הוא נגרע, "כי אני בליכודניקים החדשים. בליכוד החליטו שאין דמוקרטיה. את יודעת, ככה זה עובד שם". מתפקד נוסף שנגרע אמר בשיחה עם החדשות 12 שהוא התכוון להצביע לסער בפריימריז לראשות הליכוד. כשנשאל אם הוא חושב ששמו הוצא בגלל התמיכה בסער הוא השיב: "אני בטוח. אני בטוח שכל המערך הזה קשור בחוסר התמיכה שלי בחבר'ה כמו ביבי, מירי רגב, דוד ביטו, אמסלם, מיקי זוהר. חבר'ה שמזהמים את הליכוד".

מכתב האזהרה שנשלח למתפקדי הליכוד שמזוהים עם הליכוד
ראיות שאתה בליכודניקים החדשים": המכתב שנשלח לכמה מהמתפקדים

בסוף השבוע שעבר הוצא מכתב למתפקדים רבים: "אני מתכבד להודיעך בזה, כי החלטתי להפסיק את חברותך בליכוד. מהראיות שהונחו בפני מנהלת הליכוד, עולה כי הנך פעיל בתנועת הליכודניקים החדשים, וכי אינך עומד בתנאי הכשירות הנדרשים לצורך חברות בליכוד".

בפסקת הסיום של אותו מכתב אף נכתב: "הפסקת חברותך בליכוד תיכנס לתוקפה בתום המועד להגשת המועד להגשת הבקשה לשימוע, שהוא 14 ימים ממכתבי זה". מכאן, שהאפשרות של מתפקד לערער על ההחלטה - מתסיימת יום בלבד לפני הפריימריז.

"זאת כמובן בדיחה, זה ניסיון לגנוב את הבחירות לפני שהן מתקיימות בכלל", אמר ליאור מאיר מהליכודניקים החדשים. "אין צורך להזכיר שב-2009 ציפי לבני ניצחה את שאול מופז על חודם של 431 מתפקדי קדימה. גורלות נקבעים ככה". ח"כ שיר סיכמה: "אנחנו חושבים שמדובר פה בתופעה שהיא מדאיגה, שכן מצריכה טיפול. כולנו תקווה שמדובר כרגע רק בטעויות ולא באיזו יד מכוונת".

מדובר הליכוד נמסר בתגובה: "הטענות מנופחות, מופרכות ומוגזמות. כל הליך שנוגע למתפקדי הליכוד נעשה בשקיפות, על פי חוק ובפיקוח של הגורמים המוסמכים לכך בתנועת הליכוד ובראשם שופט בית המשפט המחוזי והיועץ המשפטי של הליכוד".