יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין הודיע היום (שישי) כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות לכנסת ה-23. "במרחב הפוליטי אין כיום קשב לבשורתה של זהות", הסביר בפוסט מפורט שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו. יחד עם זאת, הבטיח כי "המפלגה תשוב להתמודד כשהחברה הישראלית תבשיל לשינוי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במכתב שפרסם, הסביר פייגלין את הסיבות לכך שמפלגתו לא עברה את אחוז החסימה. "החברה הישראלית המוטרפת ומוסתת ממערכות בחירות אין-סופיות, הפכה מקוטבת ומשוסעת כבימי ממשלות רבין ושרון", כתב פייגלין. "לאחר שהצבנו עצמנו בגלוי בימין, ובמיוחד לאחר שהתחברנו אל נתניהו - איש כבר לא הקשיב יותר לבשורתנו. הלכנו לגמרי לאיבוד בתוך מרחב הימין\שמאל הישן והריקני".

בהמשך דבריו התייחס יו"ר זהות לבחירות לכנסת ה-23. "אין זה סוד שבימין מעוניינים שזהות תרוץ בבלוק טכני כזה או אחר כגורם שיספוג קולות מליברמן", הוסיף יו"ר זהות. "הדברים נאמרים גלויות בתקשורת וייתכן ובאמת תעמוד בפנינו אפשרות שכזו. מועלות גם אפשרויות של ריצה כזו או אחרת במסגרת הציונות הדתית".

על אפשרות זו אמר פייגלין: "זהות חייבת לרוץ בעצמה. אסור לה לחבור לשום מפלגה, ואם כרגע היא לא מסוגלת לעשות זאת - היא חייבת להמתין, לפעול כתנועה רעיונית, לייצר קשב מחודש לרעיונותיה ולבנות מחדש את המרחב הנכון לבשורתה - את מרחב הזהות". לבסוף הבטיח לתומכיו: "אל תדאגו - ההזדמנות לממש את רעיונותינו בפוליטיקה - בו תבוא".

"המציאות זקוקה לתשובה של זהות, תנו לתודעה להבשיל", חתם פייגלין את מכתבו. "אנחנו לא נקבור שוב את היהלום שלנו בביצה הטובענית של מרחב הימין והשמאל. אנחנו כאן בשביל עם ישראל לא בשביל הפוליטיקה. כשיבשילו התנאים בהם הפוליטיקה תשרת את בשורתנו במקום לקבור אותה – נשוב ונשתמש בה".