>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

ביום שבת האחרון טהרן לבשה חג. לרגל "יום הגרעין" האירני, הוזמן הנשיא חסן רוחאני לבקר בתערוכה שהציגה את ההתקדמות הטכנולוגית בתחום, והתרשם לעיני המצלמות מהישגי המדענים האירנים. החגיגה נמשכה בנאום שנשא רוחאני, ובו בישר בפומבי על הפעלת הצנטריפוגות המתקדמות במתקן הגרעיני בנתנז. אלא שבתוך שעות כשל מסתורי במערכת החשמל גרם לנזק כבד במתחם, והשמחה התחלפה בזעם.     

תחילה מסרו האירנים שמדובר בתקלה, אולם בהמשך כבר חשפו שמדובר ככל הנראה בפעולה מכוונת - "טרור גרעיני". במקביל, בתזמון ספק מקרי נשא הרמטכ"ל אביב כוכבי את ההצהרה הבאה: "פעולותיו של צה"ל ברחבי המזרח התיכון אינן נסתרות מעיני האויבים. הם רואים את היכולות, ושוקלים את צעדיהם בזהירות". גם ראש הממשלה התייחס ברמיזה, וגורמי מודיעין אמרו שמדובר בפעולה מוצלחת של המוסד.

איך מגיעים גורמים עלומים עמוק אל תוך מתקני הגרעין האירניים? כיצד פועל האויב בזירת הסייבר ואילו יכולות יש ברשותו? והאם המרחב הווירטואלי הפך לזירת הקרב החשובה מכולן? בפרק החדש של "אחד ביום": כתבנו הצבאי ניר דבורי על הפסקת חשמל שהיא למעשה, על פי פרסומים זרים, שלב נוסף במלחמת סייבר מתקדמת וארוכת שנים שמתרחשת במזרח התיכון. האזינו.