עשר שנים בדיוק חלפו מאז גם בישראל נפל דבר בתחום צריכת המידע. האנציקלופדיות הכתובות, הכרכים העבים, נותרו לעלות אבק בספרייה, וויקפדיה העברית תפסה את מקומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-8 ביולי 2003 בשעה 13:58 יצר נציג קרן ויקימדיה את הגרסה של ויקיפדיה העברית לבקשת מספר מתנדבים מישראל שביקשו לפתוח גרסה עברית. 24 שעות לאחר מכן, ב-9 ביולי 2003, בשעה 13:00 נכתב הערך הראשון - "מתמטיקה".

את הערך מתמטיקה כתב רותם דן. היום כבר יש בוויקיפדיה העברית 148,074 ערכים. מדי יום נוספים כ-35 ערכים חדשים. את האינציקלופדיה האינטרנטית כותבים ועורכים כ-760 גולשים.

ג'סטין ביבר שולט

מסקר שנערך בקרב גולשי וכותבי ויקפידה העברית עולה כי 77% אחוז מכותבים הערכים הם גברים. רוב העורכים, 57%, הם רווקים. הערכים הנצפים ביותר בארבע השנים האחרונות הם ישראל, ארה"ב, פייסבוק, דוד בן גוריון ויצחק רבין. במקום ה-19: הזמר ג'סטין ביבר.

הערך הראשון - מתמטיקה (צילום: צילום מסך)
הערך הראשון - מתמטיקה | צילום: צילום מסך

"ויקיפדיה העברית היא אחת מהוויקיפדיות האיכותיות ביותר מבין 280 הוויקיפדיות הפועלות כיום", אמר ג'ימי ויילס, מייסד ויקיפדיה. "קהילת המתנדבים והעורכים בישראל היא ללא ספק מקור גאווה לכל התנועה הבינלאומית שלנו".

איציק אדרי יו"ר ויקימדיה ישראל מלא גאווה. "כל אחד מהמתנדבים בוויקיפדיה העברית בעשור האחרון יכול לזקוף לעצמו את התרומה האישית שלו, ואת תרומתה הכוללת של ויקיפדיה לשפה ולידע בעברית", אמר.