לאחר האיומים הרבים, ההפסקות הזמניות בשירות והפריצות לרשת הפייסבוק, כנראה שמתקפת הסייבר של קבוצת "אנונימוס" נושאת פרי: לראשונה, מודים במשרד האוצר שאתרי הממשלה נמצאים תחת מתקפה קיברנטית. כבר אתמול טענו אנשי הקבוצה כי חבריה פרצו ל-19,000 חשבונות פייסבוק ישראליים לצד כמה אתרי אינטרנט ממלכתיים. במקביל - האקרים ישראלים החלו לתקוף אמש אתרים פרו-פלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נכון לשעה 16:00, אתרי הממשלה נמצאים תחת מתקפות של מניעת שירות מבוזרות. במסגרת זו אתר משרד החוץ לא היה זמין ברשת למספר שניות וחזר לפעולה תקינה", צוין בהודעת משרד האוצר.

המקור למתקפה. אנונימוס (צילום: AP)
"ישראל התעלמה מהאזהרות". אנונימוס | צילום: AP

לדבריהם, יחידת ממשל זמין בתקשוב הממשלתי ומטה הסייבר הלאומי פועלים להדיפת המתקפות. בין היתר, ועל מנת למגר את הנזקים, אנשי הסייבר של ישראל נוקטים בפעולות יזומות כגון ניתובי תקשורת וטיפול בהתקפות מניעת השירות וזאת בתיאום עם ספקיות האינטרנט. במשרד הודיעו כי בשל המתקפה, צפויה האטה ואי זמינות בשירות מעת לעת, ועל כך על הציבור להתעדכן בהנחיות בגלישה בטוחה באתר הממשלה "חיים חכם ברשת".

מאות פרטי כרטיסי אשראי נחשפו

"בשעות האחרונות מתגבר היקף פרסום ההישגים של קבוצות התוקפים. אנחנו מקבלים בכל מספר דקות רשומות עם מאות אתרים, מאות חשבונות פייסבוק פרוצים ואפילו אלפי כרטיסי אשראי הכוללים כתובות מלאות של בעליהן", סיפרמנהל תחום תקיפה וסייבר באבנת אבטחת מידע, רוני בכר.

לדבריו, בשלב הזה לא מבוצע תחקיר על כל קובץ ורשימה כך שלא ניתן לומר בוודאות כמה מכרטיסי האשראי אכן פעילים: "אני מאמין כי בשעות הקרובות חברות האשראי כבר יידעו לתת מענה לשאלה זו".

"ממשלת ישראל התעלמה מאזהרות חוזרות ונשנות בנוגע לניצול לרעה של זכויות אדם, כיבוי האינטרנט בישראל והתעללות באזרחיה", נכתב מטעם הודעה של "אנונימוס" אתמול. "מלחמת סייבר הוכרזה במרחב וירטואלי בישראל ותוכלו לראות בדיוק מה אנחנו מסוגלים. עד כה נפרצו 600 אתרים ושרתים ובכוונתנו לתקוף בנקים רבים, בתי ספר, בתי עסק, ואתרי אינטרנט ממשלתיים כמו: בנק ישראל, בנק לאומי, משרד החוץ, ערבים למען ישראל, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת תל אביב. אם השתמשת בכרטיסי האשראי באינטרנט באתר ישראל, אנו מציעים לך לבדוק את תדפיסי החשבון בעתיד הקרוב".

עוד בעניין:

השאלה היומית: מתקפת סייבר – לא מה שהבטיחו לנו?

ארגון אנונימוס טוען: "פרצנו לעשרות אלפי חשבונות בישראל"

אתמול: ישראלים תקפו את ההאקרים הזרים