החייט כבר לא מודד, יש מקודד: ייתכן מאוד ששבוע האופנה שנערך בימים אלה בניו יורק, הוא בין האחרונים שבהם הדוגמניות והדוגמנים יעטו על גופם בגדים שנתפרו בהתאמה אישית על ידי מעצבים. בשנים הבאות יהיה זה מחשב ש"ילמד" את אורח החיים של מזמיני הבגדים - וייצור במיוחד עבורם את המכנסיים, החולצה או השמלה הייחודיים להם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חברת "Google" בשיתוף עם רשתות אופנה מובילות בעולם, כבר עורכת ניסוי באפליקציה חדשנית שפיתחה שמתאימה את הבגד לאדם שהזמין אותו: האפליקציה "לומדת" במשך שבוע על האדם, אורח חייו, הרגליו, מקום מגוריו וגם מזג האוויר במקום בו הוא חי - ואלגוריתם מיוחד יעצב את הבגד בהתאם למאפיינים האישיים שנאספו.

וכמה זה צפוי לעלות? עיצוב בהתאמה אישית נחשב אמנם יקר למדי, אך מפתחי האפליקציה מבטיחים ששמלה בעיצוב אישי ממחשב לא תהיה יקרה - ומחירה צפוי לעמוד על 99 דולרים, מחיר שווה לכל כיס.

בגדים יעוצבו לפי המאפיינים האישיים (צילום: רויטרס)
בגדים יעוצבו לפי המאפיינים האישיים | צילום: רויטרסבימים אלה, המפתחים כבר מנסים את השימוש באפליקציה ובעוד כחודש ימסרו מזמינות השמלות הראשונות את חוות דעתן על המוצר שיקבלו. בהמשך השנה, כך הם מבטיחים, תוכלו גם אתם להזמין לכם בגד בעיצוב אישי של מחשב - כזה שיעוצב בדיוק לפי האישיות והתכונות שלכם.