חברת WeWork מתכננת להגיש בקשה לפשיטת רגל בשבוע הבא, כך לפי מקורות המעורים בענייני החברה. לאחר שהידיעה פורסמה אמש (ג') לראשונה ב"וול סטריט ג'ורנל", נפלה מניית החברה בכ-42% במסחר המאוחר. בסך הכול, נפלה מניית החברה בכ-106% מתחילת השנה. ב"וול סטריט ג'ורנל" דווח כי החברה, שבשיאה הוערכה בשווי עצום של 47 מיליארד דולר, שוקלת להגיש צ'פטר 11 לבית המשפט בניו ג'רזי.

יצוין כי WeWork ישראל הינה חברה פרטית ישראלית בבעלות קבוצת אמפא ולכן אינה מושפעת משפטית או כלכלית ממצבה של החברה האמריקאית.

WeWork פספסה תשלומי ריבית למחזיקי האג"ח שלה, וכך החלה תקופת חסד של 30 יום במהלכה עליה לבצע את התשלומים. כישלון להעביר את התשלומים הללו ייחשב כאירוע של חדלות פירעון. אתמול, מסרה החברה שהיא הגיעה להסכם עם מחזיקי האג"ח, לפיו יינתנו לה שבעה ימים נוספים לשאת ולתת עם בעלי העניין לפני שתופעל חדלות הפירעון. בחברה סירבו להגיב לפרסום של "וול סטריט ג'ורנל".

באוגוסט האחרון, החברה העלתה "ספק משמעותי" בדבר יכולתה להמשיך לפעול. החברה מסרה שהיא מתמודדת עם קשיים רבים, ביניהם ירידה בביקוש וסביבה תפעולית מאתגרת. באותו חודש, שורה של בכירים התפטרו מהחברה, ביניהם היו"ר וחבר המועצה סנדיפ מת'ראני.

החברה עוברת טלטלה מאז שהשתבשו תוכניותיה להפוך לציבורית ב-2019, עקב סקפטיות של משקיעים סביב המודל העסקי שלה ודאגה מפני הפסדים כבדים. ב-2021, החלה החברה להיסחר בוול סטריט, לאחר השלמת מיזוג עם הספאק BOWX, לפי שווי של 9 מיליארד דולר. המשקיעה העיקרית שלה, ענקית האחזקות היפנית סופטבנק, הזרימה לחברה עשרות מיליארדי דולרים, אך היא המשיכה להפסיד כסף.

לפי הפרסום ב"וול סטריט ג'ורנל", לחברה יש חוב של כ-10 מיליארד דולר בהתחייבויות חוזיות החל מהמחצית השנייה של השנה הנוכחית ועד סוף 2027, ו-15 מיליארד דולר נוספים החל משנת 2028, לפי דיווחים פומביים של החברה.