מה מתרחש ביישוב ההולך ונבנה? (צילום: יוסף כהן)
חריש במבט מלמעלה | צילום: יוסף כהן

הממשלה צפויה לאשר מחר (ראשון) הקצאה של יותר ממיליארד שקלים לפיתוח העיר חריש. במסגרת המהלך תתבצע השקעה תקציבית בכדי להאיץ את תהליכי הבנייה בעיר, ולייעל את תהליכי אכלוסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הישיבה תאשר הממשלה את הפעלתה של תכנית רב שנתית לפיתוח העיר לקראת מעבר צפוי של עשרות אלפי משפחות צעירות בשנים הקרובות. ההחלטה שגובשה כוללת שיתוף פעולה בין ראש הממשלה, שר הבינוי והשיכון, שר האוצר ושר הפנים כמו כן, שותפים בה משרדי החינוך, התחבורה, ביטחון הפנים, להגנת הסביבה, הכלכלה, וכן משרדי הרווחה ומשרד הבריאות.

בימים אלה, חריש מונה 300 משפחות, אך כ-9,000 יחידות דיור כבר שווקו בהצלחה בשנים האחרונות, והן נמצאות בשלבי בנייה שונים. כ-2,000 יחידות דיור נוספות ישווקו במסגרת "מחיר למשתכן". משרד הבינוי והשיכון יקצה במסגרת ההחלטה כ- 130 מליון שקלים נוספים לקידום תכניות בנייה לתעשייה מסחר ותעסוקה, תגבור מוסדות הציבור בעיר, תחזוקת תשתיות וטיפול במרכז היישוב הוותיק בעיר.

"אנחנו בונים עיר ואם בישראל", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו. "חריש תהיה מודיעין החדשה. אנחנו בתנופת בנייה גדולה מאוד. המטרה שלנו היא להקדים את הפיתוח לביקוש ולא להיפך. עשרות אלפי דירות נבנות בכל רחבי הארץ, וישראל בתנופת בנייה גדולה מאוד".

נתניהו וקשת בחריש (ארכיון) (צילום: יוסף כהן)
נתניהו וקשת בחריש (ארכיון) | צילום: יוסף כהן

לדברים הצטרף גם שר הבינוי והשיכון יואב גלנט. "בתוך 5 שנים יגורו בחריש כ-60 אלף תושבים, בתנאים איכותיים ומודרניים", הצהיר. "הכפלנו את גודל העיר, מתוך הבנה שהיצע דירות גדול, חלקן במסגרת 'מחיר למשתכן', לצד פיתוח של מרכזי תעסוקה ומסחר ונגישות גבוהה לאזור המרכז, יציעו איכות חיים גבוהה ויהוו מוקד משיכה למשפחות ולזוגות צעירים".

"מאות משפחות ייקלטו בחודשים הקרובים"

תהליך קידמוה של חריש לעיר החל בהחלטת ממשלה שהתקבלה לפני כחמש שנים. חריש, הנמצאת במרחק של כ-50 דקות נסיעה מתל אביב, צפויה לעבור תהליכי אכלוס מואצים כבר בתקופה הקרובה.

"אני שמח שהמאמצים הרבים שהשקענו סוף סוף נושאים פרי", אמר ראש מועצת חריש יצחק קשת. "בחודשים הקרובים אנו צפויים לקלוט את מאות המשפחות הראשונות, ואנו ניצבים בפני אתגר עצום. הצלחתה היא התחייבות ממשלתית, ומטרתנו להפוך את חריש לעיר לדוגמא ולרשות מאוזנת המספקת שירותים מיטביים לתושביה".

שר האוצר כחלון (צילום: חדשות 2)
9,000 יחידות דיור כבר שווקו (ארכיון) | צילום: חדשות 2

קשת הביע תקווה כי הקצאת המשאבים במסגרת ההתחייבות הממשלתית תאפשר את קידומה ופיתוחה של העיר. "אני מודה באופן אישי לממשלת ישראל על התמיכה, הסיוע והליווי הצמוד שהם מעניקים לנו, ובטוח כי חריש תהפוך לחלון הראווה של מדינת ישראל", ציין קשת.