עומסים הורגשו היום (חמישי) בנמל התעופה בן גוריון, לאחר שעובדי המכס ומשרד הפנים החלו בעיצומים באופן פראי וללא התרעה מוקדמת. כתוצאה מכך עוכבו מאות נוסעים שביקשו להכנס לארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

גורמים במכס מסרו כי העיצומים הם בהוראה מההסתדרות כחלק מההזדהות עם המאבק הכללי לרפורמות במשק. עם זאת, כעבור שעה, הורתה ההסתדרות להפסיק לאלתר את השביתה.

שלושה ימים לאחר שהוכרזה ההיערכות לשביתה כללית במשק, ביום שלישי הודיעו יושב ראש ההסתדרות אבי ניסנקורן וחברי הנהגת ההסתדרות, על סכסוך עבודה כללי במשק.

בחלוף 15 ימים מיום ההכרזה על הסכסוך, יוכל הארגון להשבית את המשק לחלוטין. לטענת ההסתדרות, הסיבה להכרזה נבעה ממספר סיבות, שעיקרן "זלזול המדינה" בעובדים.

בקרית תפסה את נוה והאישה (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
נתב"ג, ארכיון | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

בין הסיבות שמנו בהסתדרות: "בושת שכר המינימום במדינת ישראל, התרחבות מדאיגה של תופעת עובדי הקבלן וזלזול המדינה באי החלה של צו ההרחבה בנושא תעסוקת אנשים עם מוגבלות בשירות המדינה".

לדברי ניסנקורן, "כל הניסיונות להידבר עם הממשלה כשלו. מהלכי ממשלת ישראל הוכיחו לנו כי חוץ מקומבינות על גב העובדים החלשים לא הוצע שום פתרון אמיתי".

ניסנקורן מנסה כבר תקופה ארוכה לקדם את העלאת שכר המינימום, כאשר לאחרונה הוא קיבל רוח גבית ממספר גורמים, במשק ובממשלה. בנוסף, מזה שבועות ארוכים מתנהלים סכסוכי עבודה במספר חזיתות, בין היתר בשירות המדינה, בביטוח לאומי ובמספר חברות ממשלתיות.