כחלון ומימון בסיור באסדת תמר
כחלון ומימון בסיור באסדת תמר | צילום:

אחר הצהריים (רביעי) התיר בית המשפט לפרסם עדות שהעניק שר האוצר משה כחלון לטובת חברו הקרוב, טייקון הגז קובי מימון, במהלך דיון שהתנהל בבית משפט לענייני משפחה. במהלך הדיון העיד כחלון על טיב היחסים בין השניים שלדבריו היו חבריים ולא עסקיים, דברים שהצטרפו לאמירתו לפני הבחירות לפיה מעולם לא דיברו על ענייני הגז והוא "לא יודע מה יש או אין למימון" - אך תצלום בלעדי שהגיע לידי חדשות 2 חושפת תמונה קצת אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונה נראים כחלון ומימון כשהם מבקרים ביחד באסדת הקידוח תמר. לא ידוע מתי בדיוק צולמה התמונה, אך ההערכה היא כי היא צולמה לפני מינויו של כחלון לשר האוצר. ועם זאת, היא ממחישה כי כחלון בכל זאת ידע על עיסוקיו של מימון בענף הגז.

"ממה שאני יודע, קובי הוא ראש קבוצה של הרבה חברות גדולות, והקשר שלי עם קובי הוא חברי ולא עסקי", הדגיש כחלון בעדותו בבית המשפט בחודש אפריל האחרון - עוד לפני שהצהיר על ניגוד העניינים ופסל את עצמו מדיון במתווה הגז. "אני יודע שקובי מאוד דומיננטי, ואני יודע שהוא עומד בראש קבוצה הרבה מאוד חברות שאני לא בקיא בהן, אבל יודע שהן חברות גדולות. הוא דומיננטי מטבעו".

מימון עם השר משה כחלון
נפשו יחד בטוסקנה | צילום:

כחלון הכריז על ניגוד עניינים

לפני הבחירות כחלון הבטיח שיפרק את מונופול הגז, אך התקפל ובחודש מאי האחרון הוא הודיע כי הוא מנוע להתעסק בנושא. בהודעה רשמית שהוציא משרד האוצר נכתב: "השר תומך בפירוק מונופול הגז ובפתיחת השוק לתחרות באופן המיטבי ביותר, הוא גוזר על עצמו שלא להתעסק בנושא עקב קרבתו האישית, יחסי חברות עם קובי מימון".

מימון הוא מהבעלים של ישראמקו, ששותפה במאגר הגז תמר. סמכויותיו של כחלון כשר האוצר בתחום הגז עברו בשל כך לראש הממשלה נתניהו. למרות יחסי החברות הקרובים בין השניים, ההחלטה של כחלון הייתה מפתיעה, בעיקר בשל דברים שאמר בריאיון ליונית לוי ועמית סגל לפני הבחירות.

במהלך הריאיון הוא נשאל האם העובדה שלמימון יש חלק במאגר תמר תשפיע ועל כך ענה: "מה זה קשור בכלל? אני אעסוק בזה. אין קשר למי יש ולמי אין ואני גם לא יודע מה יש לו ומה אין לו. זה ממש לא רלוונטי, מונופול צריך לפרק אותו".