לוגואים חברות חזקות במשק
צילום:

לאחר החשיפה אתמול בחדשות 2 על הפגישה הסודית בהשתתפות 5 המנכ"לים של חברות המזון, פנתה היום (רביעי) הממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין בבקשה יוצאת דופן אל המשתתפים בדרישה להעביר אליה את הפרוטקולים, הסיכומים וההתכתבויות מהפגישה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

בין היתר היו נוכחים בפגישה מנכ"ל אסם, מנכ"ל שטראוס, מנכ"ל תנובה, מנכ"לית יוניליוור ויו"ר איגוד חברות המזון. הממונה על ההגבלים העסקיים הגישה את הדרישה למנכ"לים במטרה להבין אם בעצם הפגישה הם עברו על החוק.

מטרת הפגישה לתאם עמדות לקראת דיון חשוב במשרד הבריאות בשבוע הבא בנושא הפיקוח ההדוק על מוצרי המזון. עבור חברות המזון מדובר במיליונים רבים של שקלים והמכירות של החברות האלו ירדו בתקופה האחרונה בעקבות טרנד הבריאות הגובר.

חברות המזון חוששות שאם משרד הבריאות ימשיך בקמפיין - הירידות במכירות רק ימשיכו ויעלו. גורמים המעורים בפגישה אמרו כי הכוונה הבסיסית אינה לצאת למלחמה נגד משרד הבריאות, אלא להגיע להבנות מהירות מול המשרד שיספקו מחד את תמונת הניצחון ששר הבריאות ליצמן וצוות משרדו קיוו להשיג, ומאידך לא יטילו פיקוח הדוק יותר ממה שחברות המזון תכננו בכל מקרה לבצע עצמן.

זו הפגישה הראשונה בדרג כזה שנערכה מאז החלו הקמפיינים הבריאותיים של משרד הבריאות. בשבוע הבא, צפוי עוד דיון במעמד נציגי חברות המזון ומשרד הבריאות.