סוף למשבר בכיל: ההסתדרות, ועד העובדים והנהלת המפעל חותמים היום (חמישי) על הסכם שיביא לסיום השביתה הממושכת על רקע פיטורי עובדים במפעלי ים המלח ובמפעל תרכובות הברום. על פי ההסכם, 210 עובדים - כ-100 מכל מפעל - ייצאו לפרישה מוקדמת בתנאים מוגדלים ו-38 עובדים ימשיכו להיות מועסקים על תנאי עד סוף השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד עולה מההסכם כי אותם 210 עובדים שיחויבו לפרוש יקבלו קצבת פנסיה חודשית בסכום של 15-20 אלף שקלים. לדברי גורמים בחברה, 38 העובדים שיועסקו על סוף השנה, יפוטרו.

הערב בשעה 19:30 תיערך בלשכת יו"ר ההסתדרות מסיבת עיתונאים משותפת ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ"ל כיל ישראל וועדי העובדים של מפעלי ים המלח ותרכובות ברום, בה צפויים להציג הצדדים את ההבנות שהושגו.

העובדים ישובו למחות? (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2עוד הוסכם בין שני הצדדים כי פיטוריהם של אלו, שככל הנראה יעזבו את החברה בתנאי פרישה, ייכנסו לתוקפם רק בסוף השנה הנוכחית, כשלאחר מכן התחייבה ההנהלה שלא להוביל במפעליה עוד תכניות קיצוצים ופיטורים בשנים הקרובות.

המשא ומתן כבר נתקל בקשיים זאת על רקע חילוקי הדעות סביב תנאי הפרישה שיוענקו למפוטרים, שככל הנראה יוצאו לפנסיה מוקדמת. חברי הוועד דחו את הצעת החברה לשלם לעובדים הפורשים משכורת בסך 12 אלף שקלים בחודש למשך 5 שנים מיום פרישתם, ודרשו להאריך את משך הזכאות למשכורת לתקופה של 10 שנים.