לא משנה כמה גאדג'טים חדשים ומבריקים ימציאו לעיצוב שולחן החג, קישוט הבית או אבזור המטבח – דומה שהמתנה הפופולארית ביותר להעניק למארחת בחגים נותרת בשמים. יש משהו בניחוח חדש, ובאריזה מפוארת שיוצר את המשולש הקדוש: גם מתנה אישית, גם פרקטית וגם מאוד נעימה לחושים.

"הפערים נעים בין עשרות שקלים ואף מאות"

יצאנו לבדוק איפה אפשר למצוא את הבשמים הזולים ביותר, רגע לפני ארוחת החג. ובכן כנראה שהתקשורת לא בהכרח משקרת, שכן המקום האטרקטיבי ביותר לרכוש בו נותר הדיוטי פרי. "מבצעים קיימים תמיד ובכל הרשתות וכל אחד יכול להיכנס לרשתות, להשוות לבדו ולרכוש מיידית", אומר דוד עידן, מנכ"ל אתר פרייסל שמשווה מחירים. אבל אם אין לך זמן לדלג בפארמים השונים, הנה נתון אחד למשל שמייצג נאמנה את ההבדלים בין הרשתות:

בושם אופוריה לנשים, בבקבוק של 100 מ"ל יעלה לך בדיוטי פרי 280 שקל. (לא כולל המבצע הקבוע של 3+1). בניו פארם ובסופר פארם, יקבלו חברי מועדון את הבושם ב-300 שקלים. ברשת המשביר לצרכן אותו אחד יעלה 290 שקל. וללקוחות מזדמנים שאינם חברים באף אחת מהרשתות – הבושם גם מגיע ל-600 שקלים (!).

המסקנה ברורה: שווה להיות חברה. והנה עוד אחת: הדיוטי פרי זול מכל יתר המתחרים בכ-5-7 אחוזים. בפועל – מדובר בהפרשים העומדים על כמה עשרות שקלים. לדברי עידן, "לא מדובר באחוזים גדולים מדי שמצדיקים לחכות עד הטיסה לחו"ל". אנחנו מרשות לעצמנו לפקפק: בינינו, אם כבר - אז למה לא לעשות רכישת ניחוחות חדשה בדרך לניו יורק?

ובכל זאת: הסכמנו שבושם הוא מתנה לא רעה בכלל, אבל אליה וקוץ בה: העובדה שמדובר במתנה אישית יכולה בהחלט להיות בעוכרינו. אחרי הכל - להביא ניחוח מתוק לאדם שאוהב את הריח שלו עדין – זה בעיקר מבאס. מה גם שעל אף המבצעים וההנחות, עדיין מדובר בשי די יקר. לכן המלצה שלנו – אם כבר החלטת שאת הולכת על בושם, תוודאי שאת יודעת היטב מה אוהבת מקבלת המתנה. אם לא – סט מרקיות יכול להיות שימושי להפליא. מה שלא יהיה, פתק החלפה הוא חובה.

>> על בשמים ועוד: היכנסי למדור "מגהצת" שלנו - בטוח תקבלי השראה לעוד מתנות שוות