לימון הוא חלק חיוני ממאכלים רבים – מתיבול לסלט פשוט, דרך תבשילים מורכבים ועד עוגות וקינוחים – כך שכמעט אין מטבח שאין בו כמה לימונים. הפרי זמין כל השנה וקל לגדל עץ לימון מניב בגינה ואפילו במרפסת, אבל הבעיה היא לאחסן את הפירות לאורך זמן.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> הלם: המגירה הסודית שיש לכם במדיח ולא הכרתם

>> לא רק תוספת בריכה: השיפוץ המטריף בהרי ירושלים

לפי האתר hunker, בטמפרטורת החדר לימון שלם שאינו חתוך יחזיק מעמד כשבוע, ובמקרר אפשר לשמור אותו כשלושה שבועות. אבל מה לעשות אם קניתם לימונים רבים או שעל עץ הלימון שלכם יש שפע פרי? את התשובה מצאנו בטיקטוק של אמנדה רוקיו, קואצ'רית לתזונה ובריאות.

@meowmeix

The proper way to store your lemons ##zerowaste ##ecofriendly ##foodtips

♬ FEEL THE GROOVE - Queens Road, Fabian Graetz

בסרטון שצבר 1.1 מיליון צפיות, ממליצה קוריו לשים את הלימונים בצנצנת, למלא אותה במים ולאחסן במקרר. לדבריה, כך הלימונים יישמרו עד שלושה חודשים. באתר insider מסבירים שלימונים מתקלקלים כשהם מאבדים לחות דרך קליפתם הנקבובית, ואחסון במים מונע את התהליך הזה.

לימונים חתוכים ממליצים ב- hunkerלאחסן בקופסה אטומה במקרר, ולהשתמש בהם תוך כמה ימים. אפשרות אחרת היא לסחוט הלימון ולהקפיא את המיץ במגש קרח. לאחר שהנוזל קופא כדאי להוציא את קוביות המיץ ולאחסן אותן בקופסה אטומה במקפיא.  

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

עוד טיפים לשמירת פירות וירקות

מיכל אנסקי ממליצה לאכול ירקות והפירות כמה שיותר קרוב לרגע שבו נקטפו, Farm to table סטייל. "מי שיש לו שוק או חווה חקלאית ליד הבית יכול לקנות פירות וירקות טריים עד כמה שאפשר", היא אומרת. 

* כשבוחרים פירות בסופרמרקט אנסקי ממליצה לגרד את הקליפה עם הציפורן. אם יורד חומר לבן, זו שעווה שנועדה לשמר את הפרי ולהאריך את חיי המדף שלו. אם יוצא מיץ – זהו העסיס. "תפוח שמטופל בדונג משאיר את הקליפה יציבה אבל בפנים אין בו עסיס או ערך תזונתי אלא סוכר ומיץ בלבד".   

* אל תשימו בננות ליד פירות אחרים חוץ מאבוקדו, כי היא מאיצה את ההבשלה שלהם. 

אחסון פירות וירקות, ג, עיצוב טלי גולד (צילום: טלי גולד)
עיצוב טלי גולד | צילום: טלי גולד

* לקערת הפירות והירקות המונחת על דלפק המטבח כדאי להוסיף פקק שעם חתוך לשניים. השעם סופג את הלחות וכך מאט את תהליך ההבשלה של הפירות והירקות. רק שימו לב שמדובר בפקק שעם טבעי (ולא בחומר פלסטי דמוי שעם), והקפידו לייבש את הפקק היטב משאריות היין.

* כדאי לחשוב מראש על אחסון הפירות והירקות, ולתכנן מקום במטבח, במגירות מאווררות או על מדפים פתוחים.