עשרות לקוחות של חברת פלאפון מרחבי הארץ מדווחים הערב על קושי בקבלת שיחות ובהוצאתן. מהדיווחים עולה כי התקלה משפיעה ככל הנראה גם על לקוחות המפעיל הווירטואלי רמי לוי תקשורת, שעושה שימוש בתשתית של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במוקד החברה נמסר כי הם מודעים לתקלה הארצית הגורמת לשיבושים בתקשורת וכי הם פועלים לטפל במצב. בשלב זה לא ברור מה הגורם לתקלה, כמה לקוחות סובלים ממנה ומתי היא צפויה להיפתר. 

אחרי זמן ארוך של ניסיונות לאתר את דוברת החברה, הצלחנו ליצור עימה קשר. מהחברה נמסר על "שיבושים ברשת מהשעה 19:05 אשר משפיעים על הוצאה וקבלת שיחות ואס-אם-אסים. הגלישה פועלת כסידרה, כולל אפליקציות כדוגמת וואטס אפ". בפלאפון הוסיפו כי הנושא נחקר על ידי מהנדסי החברה וכן על ידי אריקסון ו-HP.

בעקבות התקלה הנרחבת נפוצו באינטרנט שמועות לפיהן הגורם לתקלה הוא מתקפת האקרים נרחבת, אך בפלאפון דוחים בשלב זה את הטענות.

הרשת התמלאה בתלונות ובתגובות נזעמות של לקוחות. בעמוד הפייסבוק של חדשות 2 כתבו גולשים: "בגללכם אני לא יכולה להתקשר לאבא שלי, פשוט חוצפה", "ואני תוהה פתאום איך אף אחד לא מתקשר אלי", "שיסדרו את זה כבר", "איזה חוצפנים, כבר שעה שאני לא מקבלת שיחות הודעות ולא מצליחה להתקשר. זה סיוט!".

מנגד, היו גם כמה גולשים שדווקא מצאו יתרונות בתקלה הנרחבת: "קצת שקט, מה קרה? איך חיו לפני 30 שנה?", "איזה כיף, טיפה שקט".