התירים חזרו גם לטורקיה (צילום: לירן סימון)
קלאב בטורקיה. בכל זאת, רוצים אותנו | צילום: לירן סימון

למרות הפגנת השרירים - עדיין מרגישים בחסרונו של התייר הישראלי: טורקיה מתכוונת לצאת בשנה הקרובה במסע פרסום בעלות של יותר ממיליון דולרים, שמטרתו להשיב אליה את התייר הישראלי - כך מדווח הבוקר העיתון "דה-מרקר" בעקבות ראיון עם הקונסול הטורקי לתרבות, תיירות ומדע.

החל מ-14:00 בשידור חי באתר: ועדת טירקל לבדיקת אירועי המשט מפרסמת מסקנותיה

הקמפיין, שייצא לדרך כבר בסוף חודש ינואר תחת הסיסמה "Turkey Welcomes You", ייערך על ידי אחד ממשרדי יחסי הציבור בישראל - שייבחר במסגרת מכרז שתוציא טורקיה. "2010 הייתה השנה הגרועה ביותר של התיירות הישראלית לטורקיה זה שני עשורים, והסתיימה עם כ-110 אלף תיירים", אומר הקונסול הטורקי חסן שראטפג'י, בראיון ל"דה-מרקר". "ב-2008 ביקרו אצלנו יותר מחצי מיליון תיירים, וב-2009 כ-300 אלף. אני מקווה ש-2011 תהיה שנת המפנה, וננקוט צעדים כדי לגרום לכך".

בתכנית: ביתן גדול בתערוכת תיירות בת"א

ארדואן. קמפיין עם חיוך (צילום: רויטרס)
ארדואן. קמפיין עם חיוך | צילום: רויטרס

"חשוב לנו שישראלים ישובו מטורקיה ויספרו על היחס הטוב שקיבלו ועל כך שאין חשש לחזור לנפוש אצלנו", מציין הקונסול. לדבריו, לשכת התיירות של טורקיה מקבלת שאלות מצד ישראלים, המעידות על התעניינות ועל רצון לחזור.

מהלך נוסף של הטורקים הוא השתתפות ביריד תיירות שיתקיים בפברואר בגני התערוכה בתל אביב. טורקיה משתתפת ביריד מדי שנה, אך השנה יהיה הביתן שלה הגדול ביותר - 105 מ"ר. יציגו בו אזורי התיירות השונים בטורקיה, כמו קפדוקיה, איסטנבול, אנטליה ובודרום, לצד פרסום של יריד קניות שיתקיים במארס באיסטנבול ויינתנו בו הנחות של 50%.

"דרך היריד והפרסום אנחנו מקווים להחזיר אלינו את הישראלים", אומר הקונסול, שכבר שימש נספח לענייני תרבות ומידע בישראל בין השנים 2004-2007. הוא גם הביע תקווה שהשגריר אחמט אוגוס צ'ליקול, שחזר לטורקיה לפני חודשים אחדים, ישוב לישראל וגם יחנוך את מרכז התרבות הטורקי החדש בכיכר השעון ביפו. "אנחנו אומרים לישראלים, 'תפרידו בין תיירות לפוליטיקה".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק