חברות האשראי יופרדו מהבנקים (צילום: חדשות 2)
תקלה מבהילה במיוחד. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

כל מי שמחזיק בכרטיס אשראי חושש מהרגע בו הוא נחשף לפירוט החיוב החודשי - אלא שבמקרה של עשרות אלפי לקוחות של ויזה כאל ובנק מזרחי-טפחות, המציאות עלתה על כל דמיון: רבבות מהם שבדקו את פירוט האשראי נדהמו לגלות שכל החיובים שלהם בשקלים - הוכפלו כמעט פי 5 - וחויבו על פי שער האירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בדקתי את החשבון כמו שאני עושה תמיד, ונדהמתי לגלות שחיוב של כאלף שקלים תפח לחיוב של כמעט 5,000", סיפר לקוח של הבנק וחברת האשראי לחדשות 2 Online. "המשכתי לבדוק, וראיתי שחיוב של 100 שקלים הוכפל ב-4.92 שקלים וגדל ל-492 שקלים. אז הבנתי שבעצם הכפילו את כל החיובים של השקלים בשער האירו הנוכחי".

"כשגיליתי את זה בלילה, רציתי למות. ראיתי שהסכום בשקלים מופיע ובטור שלידו, מופיע הסכום לחיוב - פי 4 או 5 מהסכום המקורי", סיפרה לקוחה נוספת. "התקשרתי לבנקאית שלי מיד, והיא אמרה שזה קרה גם לה, ושהיא בטח תקבל עוד שיחות היום", הוסיפה. לאחר בירור, התברר שמדובר בתקלה טכנית, שסודרה כעבור כמה שעות.

מבנק מזרחי טפחות נמסר בתגובה: "אותרה תקלה במערכת בשעה 8 בבוקר, ותוך חצי שעה הורדו הנתונים השגויים. מדובר על חיוביים עתידיים. לקוחות שקיבלו הודעות שגויות קיבלו על כך הודעה. שום נזק לא נגרם ללקוחות".