הישראלים נאלצים לשלם יותר? (צילום: חדשות 2)
הישראלים נאלצים לשלם יותר? | צילום: חדשות 2

ישראלים רבים בוחרים לנפוש בחו"ל ולא בארץ בשל המחירים היקרים של חופשות הזולים ביעדים השונים בעולם לעומת בישראל. ייתכן שהסיבה לכך נעוצה בעובדה שהמבקר הישראלי נאלץ לשלם יותר על חופשה בארץ מאשר תייר שמגיע מחו"ל. מתלונות של ישראלים רבים עולה כי באתר בעברית של רשת המלונות "פתאל" מוצגים מחירים גבוהים יותר על אותה חופשה ביחס לאתר באנגלית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האתר בשפה האנגלית, שמכוון לתיירים, מציג מחירים בשקלים לאחר חישוב מע"מ. מבדיקה עולה כי באופן שיטתי קיים פער מחירים לטובת התיירים מחו"ל. לדוגמה, חופשה בתחילת דצמבר במלון לאונרדו פלזה בים המלח תעלה לתיירים 3,169 שקלים, לעומת 3,335 שקלים כפי שמופיע באתר בעברית. מדובר בחדר זהה באותו המלון, אך עם פער של 167 שקלים לרעת המבקר הישראלי.

גם במלון לאונרדו אין בים המלח המצב דומה. מחיפוש של חופשה בתאריכים אחרים בחודש דצמבר עולה פער של 110 שקלים במחירים הנקובים בין האתרים השונים. באתר באנגלית המחיר שהוצג הוא 2,095 שקלים, לעומת האתר בעברית שבו מופיע 2,206 שקלים.

האם מדובר במבצע לתיירים במטרה למשוך אותם לישראל או במדיניות שיטתית?

מחברת "פתאל" נמסר בתגובה כי "המחירים באתר באנגלית הינם לפני תוספת מע"מ כחוק לישראלים. כמו כן המחירים המוצעים הינם לאחר הנחה למצטרפים לתכנית נאמנות למועדון לקהל תיירים. למותר לציין כי גם לקהל הישראלי מציעה הרשת הנחות בלעדיות".