אבי כץ, מייסד קופיקס, אמר לפני פחות מחודשיים באולפן תכנית חיסכון "חמישה שקלים, חרוט בברזל ומולחם בברזל. כוס קפה תימכר בחמישה שקלים לנצח ואם תרגיזו אותי אני אפילו אוריד את המחיר". היום (חמישי) הודיעה הרשת על העלאת מחירי המוצרים בכלל סניפי הרשת מ-5 שקלים ל-6 שקלים: כץ התייצב הערב שנית באולפן והבהיר כי עשה טעות: "לא אהיה טיפש ואבטיח לך שוב דברים, לא תקבל ממני הבטחה בחיים שלך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"את האפשרות שלכם לשבת פה ולבייש אותי על הטעות שעשיתי, קיבלתם כי עשיתי", אמר אבי כץ. "99.9% מהאנשים ששנינו מכירים לא היית יכולה להגיד להם כי הם לא עשו ולא אמרו. התכוונתי למה שאמרתי, אחרת לא הייתי אומר את זה. אני גם לא מתנצל".

מייסד קופיקס הסביר את הסיבה לעליית המחירים: "ישבנו ועשינו חשבון - או לעמוד במילה שאמרתי ובעוד שנה להסביר למה אין קופיקס, או לעלות ל-6 שקלים שזה עדיין זול יותר מכולם. אנחנו צריכים העלאה של 20% כדי להתיישר שלוש שנים אחורה בגלל ששכר הדירה עולה כל שנה, שתי התייקרויות בשכר והתייקרות חומרי הגלם - תראה כמה ספגנו שלוש וחצי שנים".

דריסת רגל של לוי בתחום המרכולים העירוניי (צילום: חדשות 2)
הרשת מעלה מחירים. קופיקס | צילום: חדשות 2

"אתה רואה את הצלקות בשפתיים שלי? נשכתי אותן כדי לעמוד במילה שלי", הוסיף. "ישבנו חודש וחצי על החשבונות ואמרנו שאנחנו רוצים לעשות מהפכה מתמשכת. אני בשוק שלדבריכם אני צריך להתנצל - היום מכרתי 200 אלף פריטים במדינה, היום שמתי בכיס של האזרחים מיליון ושקל". לאחר מכן ביקש להפנות מסר לצרכנים: "אחים שלי, בשלוש וחצי שנים חסכתי לכם מיליארד שקל, תסתכלו לי בעיניים – האיש שעשה מהפכה אומר לכם שאם לא נשנה, בעוד שנה לא יהיה לנו קופיקס".

"עשינו סקרי צרכנים בשבועיים האחרונים, 98% אמרו שימשיכו לקנות והעלייה צודקת", סיכם כץ - שנמנע מהבטחות נוספת. "אם אתה תגיד לי מה תהיה האינפלציה ב-2018 אני אגיד לך מתי תהיה העלייה הבאה במחיר. גם אם נעלה את המחיר חס וחלילה בצער רב, האחרים ימכרו קפה ב-20 שקלים".