דריסת רגל של לוי בתחום המרכולים העירוניי (צילום: חדשות 2)
מעלה מחירים. קופיקס | צילום: חדשות 2

רשת קופיקס הודיע היום (חמישי) על העלאת מחירי המוצרים בכלל סניפי הרשת מ-5 שקלים ל-6 שקלים. לדברי הרשת, ההעלאה תכנס לתוקפה ביום ראשון הקרוב ותיושם בכל סניפי הרשת. לעומת זאת "סופר קופיקס" אינה מייקרת את מוצרי הסופר ותמשיך למכור כ-800 מוצרים ב-5 שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי הרשת, הסיבה לההעלאה היא ההתייקרויות במשק, לדוגמא בשכר הדירה, שכר המינימום, הארנונה, החשמל וחומרי הגלם, שאינם מאפשרים לרשת להמשיך ולמכור את מוצריה ב-5 שקלים.

"מאז שפתחנו את רשת קופיקס לפני שלוש וחצי שנים, חסכנו לצרכנים באופן ישיר ועקיף מעל מיליארד שקלים", אמר היום אבי כץ, יזם הרשת ובעלים. "אנחנו מוכרים כ-200 אלף פריטים ביום, דבר שחוסך לצרכנים כמיליון וחצי שקלים בכל יום, בהשוואה למחירים ברשתות האחרות. הרעיון העומד בבסיסה של קופיקס , מחיר אחיד לכל המוצרים, ימשיך להתקיים, אך המחיר יעמוד על שישה שקלים".

כבר לא ב-5 שקלים (צילום: מתוך אתר הרשת)
כבר לא ב-5 שקלים | צילום: מתוך אתר הרשת"ניסינו במשך תקופה ארוכה להילחם בכוחות השוק ולשמור על המחיר של 5 שקלים", הוסיף כץ. "שכר המינימום עלה, שכר הדירה עלה, ארנונה, חשמל וחומרי הגלם התייקרו ולא מאפשרים לנו עוד למכור ב-5 שקלים. העלאת המחיר תאפשר לנו להמשיך ולהתקיים כרשת חזקה, להעשיר את מגוון המוצרים ולהביא את המהפכה לכ-100 מיקומים נוספים. גם במחיר של שישה שקלים נמשיך לשמור על האטרקטיביות של הרשת ולהיות הרשת הזולה והמשתלמת ביותר".

רשת "קופיקס" הושקה לפני כשלוש וחצי שנים ועוררה מהפכה צרכנית כלכלית כשהציעה תפריט שלם במחיר קבוע של 5 שקלים. הודעת הרשת מגיעה חודשיים בלבד לאחר שהבהירה כי לא מחירי המוצרים לא צפויים להשתנות בקרוב. "רשת קופיקס ממשיכה למכור את כל מוצריה ב-5 שקלים כולל מוצרים הנמכרים בקרונות בתוך סניפי סופר קופיקס", אמרו ברשת בתגובה לשאלת חדשות 2 לפני כחודשיים.