החנות "בוטיק פון" שבנתניה התגאתה שיש לה במלאי אייפון 12 במחירים זולים ולפני כל השוק, וכך הצליחה לעקוץ עשרות ששילמו כסף ומעולם לא קיבלו את המכשיר. גם החזר כספי לא הצליחו הלקוחות לקבל ובסופו של דבר הבינו שנפלו קורבן לנוכלות שעלתה להם אלפי שקלים. המשטרה פתחה בחקירת הטענות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני קיבלת הרבה המלצות על האתר, הם בעצם היחידים שפרסמו שעדיין יש להם סחורה של סוני 5 בארץ", סיפרה דנה בר. "שילמתי להם 2,849 שקלים, ואחר כך אותו ידיד שהזמין מהם לפני אמר לי 'דנה תקשיבי, תיזהרי, אין להם בכלל סוני'. חזרתי לאותו מספר וביקשתי שיבטל לי את העסקה, לאחר כמה שעות קיבלתי מייל עם הודעת זיכוי אבל זה היה מייל מזויף, חברת האשראי בדקה את זה מול חברת הסליקה שלו ולא בוצע שום זיכוי לכרטיס".

דנה בר נפלה לעוקץ (צילום: N12)
דנה בר שנפלה קורבן לעוקץ | צילום: N12

לקוחות מאוכזבים רבים פנו אל הצוות "באנו לעזור", ובפיהם אותו סיפור. "שילמתי 4,800 בכרטיס אשראי, יש לי את התכתובת עם אנדי שהוא מבטיח לי להיות בין הראשונים וכל ההבטחות האלה שלהם. עד היום לא קיבלת מהם שום דבר", סיפר יוגב אביסרור. יהודה מרתון תיאר: "בסופו של דבר נשארתי עם הכסף אצלו ולא קיבלתי שום טלפון והבטחות קיבלתי בשפע".

הנעקצים - מבוגרים, צעירים, מכל המגזרים - נפלו ברשת של אותו נוכל. בחיפושים אחר אנדרי שעומד בראש החברה הגיע צוות "באנו לעזור" לכתובת המופיעה באתר, שדרות נתניה 60, אך בין המשרדים, הספרייה העירונית והסופר פארם לא נמצאה החנות.

בשיחה של אחד הלקוחות עם אנדרי, כך הוא הגיב לטענות: "אם אתה רוצה, אין לי בעיה לעשות לך זיכוי, באהבה רבה, אבל כרגע כמו שאמרתי לך, אין להם השקה בארץ. מכשירים הם אמרו שכנראה מחר יהיו אם תרצה, רק תעדכן אותי מה אתה רוצה כי אני באמת בן אדם מאוד עסוק אחי, אני לא יכול כל היום לענות לכל לקוח".