מלכה מנחם בת ה-90, אישה ערירית ללא קרובי משפחה מלבד אחותה, נקלעה למצב משונה מאוד. את הדירה שבבעלותה ושבה היא מתגוררת החליטה מנחם בשלב מסוים, כנראה בשל נתק עם אחותה, לתרום לעמותת "יד שרה". היא כתבה זאת בצוואתה והעברת הבעלות כבר נכנסה לתוקף, בעודה בחיים. לאחר מכן מנחם ואחותה השלימו, והיא התחרטה והחליטה להוריש את הדירה לאחותה, אך אז גילתה שכבר אין דרך חזרה. "יד שרה" נלחמים על זכותם בדירה בבית המשפט, ומנחם בינתיים לא ישנה בלילות: "אני כבר לא יודעת מה להגיד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני בהתחלה הסכמתי כי לא ידעתי בדיוק מה הם רצו והם דיברו כל כך יפה שאני השתכנעתי, אז אני חשבתי שאני יכולה בכל רגע גם להתחרט אבל זה לא הלך ככה", סיפרה מנחם ב"מהדורה ראשונה". "אחרי כמה זמן אני הייתי בבית החולים, ואז באה אלי אחותי ואמרה לי: 'אני מצאתי את המכתב שלך של הצוואה בבית, ומה שכתבת שם זה לא בסדר'. אמרתי לה אל תדאגי זה הכול בסדר, והיא אומרת לי אבל זה לא כתוב לך".

למעשה, מספרת מנחם כי אחותה היא שהסבירה לה שהמצב אינו הפיך: "נהיה לי חושך בעיניים". עוד הוסיפה מנחם: "אני המומה, אני כבר לא יודעת מה להגיד, אני כל כך עצבנית מזה שאני לא ישנה בלילות מהכעס שלי".

בהמשך שולחת מנחם כתב תביעה ל"יד שרה", והם מקבלים אותו ואף מקבלים פנייה מצוות "באנו לעזור" עם בקשה לאפשר לאותה אישה לקבל בחזרה את הזכויות לדירת המגורים שלה. למרות כל אלו בעמותה עומדים על זכויותיהם, כאילו מדובר בדיל משתלם ולא באישה בת 90 שהתחרטה.

_OBJ

בתגובה הם טוענים שמאחורי הגשת התביעה עומדת בכלל אחותה של מנחם, שכתב התביעה אינו משקף את רצונה האמתי וכי היא אמרה לנציגים של "יד שרה" שהיא לא רוצה בכלל שאחותה תדע שהיא בקשר איתם. עוד הם מוסיפים שזו לא הפעם הראשונה שהיא משנה את הצוואה שלה עבור עמותות ואז מתחרטת. הדיון הראשון בעניינה יתקיים במאי.

בשיחה עם מנכ"ל יד שרה, משה כהן, הוא אמר כך: "אין לי הרבה מה לחדש, מעבר לזה שכשהיא עשתה את מה שהיא עשתה היא הייתה בצלילות, מתוך הבנה". כשנשאל מדוע הם לא משיבים לה את הבעלות על הדירה הוא ענה: "זהו שהטענה היא שהיא מבקשת לבטל את זה, כי מישהו יושב עליה, וזה מה שאנחנו עדיין בודקים. היא פנתה ליד שרה מיוזמתה אף אחד לא בא אליה".

בהמשך השיחה הוא נשאל למה זה בכלל עניינו מי לוחץ עליה ולמה. על כך השיב כהן: "אני אומר לך שזה נמצא כרגע בבית משפט כי יש מישהי שלוחצת עליה בניגוד לרצונה, אז אולי לטובת הקשישה בואי ניתן לבית המשפט להכריע. הנושא כרגע בבית משפט בגלל שיש עליה לחץ גדול מאוד וזה לא פעם ראשונה".

צריכים עזרה? פנו אלינו בעמוד הפייסבוק של "מהדורה ראשונה"