בתקופת הקורונה רבים חיפשו דרכים קלות ומהירות "לעשות כסף" מהצד, אחת מהדרכים הללו היא שיטת מסחר באינטרנט שמבוססת על פערי מחירים - מוצאים מוצרים זולים ברשת ומוכרים אותם במחירים גבוהים יותר. יש מי שקפצו על הטרנד: חברות שמציעות קורסים שילמדו אתכם איך להרוויח הרבה כסף באופן מידי, רק תשלמו להן כמה אלפי שקלים. ואם התחרטתם רגע אחרי התשלום? את הכסף הזה יהיה לכם כבר יותר קשה להחזיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מספר פניות הגיעו לתחקירני "באנו לעזור" בנוגע לחברה הנקראת "צוות 500" ומציעה קורסים בתחום המסחר האלקטרוני. כך למשל סיפר אבי רווח, ששילם 4,500 שקלים לחברה והתחרט: "הייתי בדיוק חייל משוחרר, רציתי להרוויח כסף ושמעתי על הדבר הזה, אמרתי 'אני ארשם'. יום למוחרת התחרטתי, אמרתי להם שאני רוצה לבטל הכול, הם אמרו לי 'אין בעיה, נעביר את זה הלאה' ומאז הם לא חזרו אלי פשוט. מסננים אותי, אומרים לי אי אפשר להחזיר את הכסף".

צוות 500, אתר החברה (צילום: N12)
צוות 500, אתר החברה | צילום: N12

גם אלי ברקנולד, ששילם 6,000 שקל לחברה, סיפר: "הם אמרו לי שאפשר להרוויח סכומם גבוהים ושיש פרנסה בשפע, ובגלל המצב שהיה בקורונה וחוסר העבודה, הסכמתי ונתתי את הכרטיס אשראי שלי. אחרי 10 דקות, רבע שעה, נפל לי האסימון שאני לא הבן אדם שיישב 3-4 שעות מול המחשב והתקשרתי וביקשתי לבטל. שוב שכנעו אותי, בסוף הגענו לסיכום שהם ייתנו לי לצפות ב-2 שיעורים שלהם ואם זה יתאים לי אני אמשיך את הקורס. אחרי שצפיתי בשיעור אחד הבנתי שזה בכלל לא בכיוון שלי התקשרתי וביקשתי להתנתק. אבל אז אמרו לי שנחשפתי לחומר ואי אפשר להתנתק".

ולמרות הטענות הקשות, לאחר שיחה עם צוות "באנו לעזור" בחברה דווקא הביעו נכונות להחזיר את הכסף ללקוחות. בשיחה עם אורן גולדנברג, מנכ"ל "צוות 500" הוא הבהיר: "אנחנו לא מבטיחים הבטחות, אנחנו בסך הכול מלמדים מסחר אלקטרוני. למה לא מחזירים? ודאי שאנחנו מחזירים. האם לכל אחד? לא, בודקים את זה, אם זה בן אדם שלא לקח את השירות אנחנו מחזירים לו. אנחנו לא מבטיחים כסף, אנחנו מלמדים מסחר אלקטרוני".

מ"צוות 500" נמסר בתגובה: "החברה עומדת וקיימת כבר מספר שנים ומעניקה את המוצר והשירות הטוב ביותר, הכשרנו אלפי סוחרים בהצלחה ושמחים תמיד לשרת את כל לקוחותינו במקצועיות ונאמנות וכך נמשיך. התנהלות החברה בנושאים כספיים מעבר לכך שזה בהתאם ובכפוף לחוק, מתבצעת בלפנים משורת הדין ובמטרה לבוא לקראת הלקוח עד כמה שניתן".