מטוס בואינג 787
המטוס החלומי, בואינג 787 | צילום: אתר בואינג

החלום עושה עלייה: חברת אל-על עומדת להצטייד במטוסי בואינג 787 חדישים מסוג "דרימליינר", כך פרסם הבוקר העיתון "ישראל היום".

אל-על הודיעה אתמול למשקיעים בבורסה על המהלך, במסגרתו לקחה הלוואה מיוחדת מחברה בת של יצרנית המטוסים האמריקנית בואינג שמתמחה במימון. ההלוואה תעמוד על סכום של 40 מיליון דולרים, ותיפרס על פני שמונה שנים. תמורתה תשעבד החברה מטוס מסוג בואינג 777 שרכשה בשנת 2002, וכך תוכל אל-על לחכור שני מטוסי "דרימליינר" או לרכוש לפחות אחד מהם.

פינוק אמיתי לנוסעים
פינוק אמיתי לנוסעים | צילום: אתר בואינג

ה"דרימליינר": חווית נוסע יוצאת דופן

עם הגוף מרוכב-הפחמן ברובו, המטוס החדש מציע 20 אחוזים שיפור בצריכת הדלק ו-30 אחוז פחות בעלויות התחזוקה שלו. אבל השיפורים הדרמטיים באמת הם בתוך תא הנוסעים: בין היתר מדובר בתאורה מתחלפת בכל צבעי הקשת שתוכננה במיוחד ליצור סביבה נעימה לשינה; לחץ אוויר נמוך במיוחד המדמה טיסה בגובה של 6,000 רגל בלבד; ומנועים מושתקים שעלולים ליצור בעיה חדשה - השיחות בין הנוסעים יישמעו הרבה יותר טוב.

כל כסא נפתח למיטה. הדרימליינר
כל כסא נפתח למיטה. הדרימליינר | צילום: אתר בואינג

עוד הפתעות על המטוס החדיש כוללות כסאות נשכבים למיטה, חלונות גדולים יותר אותם אפשר להאפיל באופן אלקטרוני, שירותים עם בידה וחלונות, ערכת בידור עם מסך מגע, ושירות אי-מיילים חופשי בין הנוסעים בתוך המטוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק