שרת התחבורה מירי רגב הודיעה בחגיגיות (שני) כי עוד החודש יתחילו טיסות הבכורה של חברת התעופה החדשה אייר חיפה שתפעל מהעיר שאת שמה היא נושאת - אך בדיקת N12 מעלה כי קיים פער לא קטן בין הודעת השרה למציאות.

רגב השתתפה היום בישיבת עבודה בעיריית חיפה בנוכחות ראש העירייה, יונה יהב, שנועדה לקדם מיזמים תחבורתיים בעיר. בתום הישיבה הודיעה השרה בין היתר כי "חברת התעופה החדשה 'אייר חיפה' תחנוך את טיסת הבכורה ב-28 בחודש הנוכחי וצפויה לשרת כ-2 מיליון נוסעים בשנה". אייר חיפה היא חברת תעופה חדשה שצפויה להפעיל טיסות בין חיפה לאילת, לקפריסין ולאיי יוון.

על פניו מדובר בהצלחה גדולה עבור שרת התחבורה שקידמה את פעילות החברה החדשה, אלא שגורמים בסביבת אייר חיפה אומרים כי בפועל המציאות מעט שונה. ל-N12 נודע כי טיסות הנוסעים של אייר חיפה צפויות להתחיל במקרה בטוב רק בחודש ספטמבר, וגם זאת רק לאחר שהחברה תסיים לבצע בדיקות והכנות שיאשרו כי היא אכן יכולה להתחיל בפעילותה.

מטוס אייר חיפה (צילום: אייר חיפה)
המטוס הראשון של אייר חיפה | צילום: אייר חיפה

הבוקר (שלישי) חשפה חברת אייר חיפה רשמית את המיתוג שלה והודיעה כי המטוס הראשון בצי המטוסים ינחת בישראל בסוף חודש יולי 2024. המטוס הראשון בצי המטוסים של החברה, מטוס חדש לחלוטין, מדגם ATR 72-600 בעל 72 מושבים, ימריא משדה התעופה בלניאק טולוז שבצרפת, וינחת בנמל התעופה הבינלאומי בחיפה.

המטוס יימסר להנהלת החברה בטולוז מידי היצרנית הצרפתית-איטלקית ATR, הנמצאת בבעלות משותפת של קונצרן Airbus וקבוצת לאונרדו. במהלך החודשים הבאים החברה תקבל שני מטוסים נוספים מדגם זה.  

לפי הודעת החברה, היא נמצאת בשלבים האחרונים בתהליך קבלת רישיון ההפעלה המבצעי מרשות התעופה האזרחית. "עם השלמת תהליך הרישוי, הצפוי במהלך ספטמבר 2024, החברה תחל במכירת כרטיסי טיסה והפעלת טיסותיה מחיפה" - כלומר החברה מודיעה בבירור כי בין ההודעה של שרת התחבורה על מועד תחילת הטיסות והמציאות קיים פער של מספר שבועות לכל הפחות, וכי לא תפעיל טיסות בעונת הקיץ הנוכחית.

בעקבות פניית N12 שלח משרד התחבורה הבהרה: "בישיבה המקצועית שהתקיימה בחיפה, אמרה השרה רגב שהמטוס הראשון של אייר חיפה נוחת בישראל בסוף יולי ואז יחל הליך רישוי. הטיסה הראשונה עתידה לצאת בתחילת ספטמבר".