מניית המם החדשה שעושה בית ספר ל"גיימסטופ": המניה של חברת הפינטק הקטנה, "AMTD דיגיטל" מהונג-קונג, זינקה ב-126% ביום שלישי האחרון, אחרי מספר הפסקות מסחר יזומות. החברה שמודה בעצמה שאין לה מושג למה בחרו בה המשקיעים, והיא הפכה להיות אחד הביטויים המחופשים ביותר בפורומים של אתר רדיט

החברה הפכה לציבורית רק באמצע יולי, כשהונפקה בבורסה בניו יורק במחיר של 7.80 דולר למניה. שבועיים לאחר מכן כבר קפצה ב-21,400%, למחיר אסטרונומי של 1,679 דולר למניה. העלייה האדירה הזו הביאה את החברה לשווי של 310 מיליארד דולר, גבוה יותר מקוקה קולה למשל ששווה "רק" 274 מיליארד דולר.

AMTD דיגיטל, חברת הבת של חברת אחזקת ההשקעות AMTD Idea Group, מייצרת הכנסות בעיקר מעמלות ותשלומים שהיא גובה על השירותים הפיננסיים הדיגיטליים שהיא מספקת. ב-2021 ההכנסות הללו לא עלו על 25 מיליון דולר.

השינויים הגדולים בשווי המניה של AMTD לא נבעו משינויים אמיתיים בפעילות החברה אלא מהתנהגות ספקולטיבית של משקיעים קטנים ופרטיים שפעילים בפורומים של אתר רדיט. הדבר מזכיר את המאניה סביב מניית "גיימסטופ" ב-2021, כשמשקיעי פורום "WallStreetBets" העלו את שווי מניית רשת חנויות המשחקים המפסידה מ-19 דולר ל-483 דולר בשיא.

בעקבות הפרשה הזו נפתחה חקירה בארה"ב והתקיים שימוע בקונגרס. אחד ממשקיעי השורט הגיב בתסכול בטוויטר: "אז אנחנו כולנו פשוט מתעלמים ממניית ה-400 מיליארד דולר שבחדר? היה לנו ליטרלי שימועים בקונגרס בגלל הרצות של 30 מיליארד של 'גיימסטופ' ו-AMC, אבל היום *צרצרים*".

התזוזות החדות בשווי מניית AMTD הפתיעו גם את החברה עצמה, שפרסמה הודעת תודה למשקיעים שלה והוסיפה כי היא מנטרת את השוק מקרוב ועוקבת אחרי חריגות במסחר. "למיטב ידיעתנו אין נסיבות מהותיות, אירועים או עניינים אחרים הקשורים לפעילות העסקית והתפעולית שלנו מאז ההנפקה", נמסר מהחברה.