לביא אלחנן, תינוק בן שנתיים ו-10 חודשים, מאובחן עם שיתוק מוחין קשה, ויש לו 188% אחוזי נכות. לביא לא מסוגל להחזיק את ראשו ואת גבו, ולא מסוגל לשבת בעצמו. כשעלה עם הוריו והאחים שלו לטיסה שהזמינו דרך "ארקיע" לפריז – צוות המטוס התעקש שיישב על כיסא לבדו למרות הסברים חוזרים ונשנים של המשפחה שהדבר מסכן את חייו: "הסכמנו בסוף כי לא רצינו לשבור את ליבם של אחיו, אבל זה היה מסוכן". "ארקיע" בתגובה: "הטיסה הופעלה ע"י מטוס וצוות של חברת התעופה טרוול סרוויס. הטיסה בוצעה באחריותם המלאה".

"עלינו בשעה 6:00 על המטוס בטיסה של ארקיע, מחיוכים וטובי לב, מחבקים את האוצר שלנו כשהוא ישן בזרועותינו", כתבה בפוסט בפייסבוק אימו של לביא, יהל אלתרמן אנגל. "לתדהמתינו, ניגשים אלינו הדיילים ודורשים שנושיב את לביא בכיסא, חגור, לבדו?! יש חוק – ילד מעל גיל שנתיים מחויב לשבת בכיסא. לא עניין אף אחד אם הילד לא מסוגל, אם הוא שוקל כמו תינוק בן 8 חודשים, אם הוא פגוע מוטורית.העובדה שנולד נכה, פשוט לא מעניינת. יש חוק וזה הכול. אם לא נושיב אותו- לא נטוס".

לביא אלחנן יושב לבדו על כיסא בטיסה
לביא אלחנן אחרי שהושב לבדו על הכיסא: "זה סיכן את חייו"

אלתרמן אנגל טוענת שכל האירוע הזה היה משפיל עבורם – וארך יותר מחצי שעה. "40 דקות של הסבר מביך, משפיל וכל כך פוגעני, כשכל יושבי המטוס צופים ומביטים בנו ברחמנות, עלו בתוהו", כתבה. "משפחה בת 6 נפשות, נאלצת לרדת מהמטוס כי כל פשעם הגדול הוא, שבנם הצעיר נכה שלא מסוגל לשבת. והקפטן יושב בעמדתו ואפילו לא ניגש להבין את המצב, לראות את לביא ולהבין שההתעקשות הזו רק מסכנת את חייו".

היא הוסיפה: "מיותר לציין עד כמה מסוכן, לא בטיחותי ומשפיל, להניח את לביא בכיסא, כשהוא נוזל ממנו ולא מסוגל להתיישר. אם בבטיחות עסקינן, אז הושבה עבורו זה המצב הכי פחות בטיחותי. בדמעות ושברון לב הנחנו את לביא במושב, כי לא רצינו לשבור את ליבם של אחיו הגדולים, ולבטל את הטיול שכל כך ציפו לו. אחיו שהיו עדים לסיטואציה, נבוכים, בוכיים ובעיקר נעלבים עבור אחיהם הקטן".

 בשיחה בתוכנית "שלוש" עם עופר חדד היא סיפרה עוד על האירוע המשפיל. "קשה לי לתאר את זה בכותרת אבל זו חוויה מאוד מורכבת כמשפחה מיוחדת שהולכת לחופשה ראשונה מאז שלביא נולד", אמרה. "חיבקנו את לביא ועלינו לטיסה לפריז. הם לא הסכימו בשום צורה שהוא יישאר בידיים שלנו".

עוד אמרה: "מה שהכי העליב אותי בסיטואציה זה שאני יושבת עם תינוק קטן, מחובקת איתו, שברור שכל מי שיסתכל ויראה אותו יבין שאין מצב שהוא יכול לשבת עם כיסא. הוא פשוט לא מסוגל. הוא לא הגיע לכל אבני הדרך המוטוריות. בעלי ניסה להסביר להם, ואף אחד אפילו לא הישיר מבט לעברו".

מחברת ארקיע נמסר בתגובה: "הטיסה הופעלה ע"י מטוס וצוות של חברת התעופה טרוול סרוויס. הטיסה בוצעה באחריותם המלאה וע"פ נהליה של חברת טרוול סרוויס. העברנו את האירוע לבדיקתם ונעביר התיחסות מסודרת עם קבלת התשובה מחברת טרוול סרוויס".