ברוב של 57 תומכים לעומת 49 מתנגדים, החוק להגדלת מענק העבודה ונקודות זיכוי ממס להורים לילדים בגילים 12-6, עבר אמש (שני) בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת – ואושר סופית.

החלק הראשון בחוק נוגע לנקודות זיכוי להורים לילדים שמלאו להם 6 עד 12, ולפיו תחול תוספת של נקודה לכל אחד מההורים. התוספת נוגעת ל-610 אלף הורים עובדים, בהיקף של 2.1 מיליארד שקלים, ואלה מצטרפים להטבות המס הקיימות כבר היום. שווי כל נקודת זיכוי הוא 2,796 שקלים בחישוב שנתי.

חלקו השני של החוק נוגע למענק עבודה, ולפיו התוספת תעמוד על 40% למענק הקיים, ובעצם תעמוד על כ-1,600 שקלים בממוצע לזכאי, במקום 800 שקלים לפי המתווה הקודם, ובעלות כוללת של 500 מיליון שקלים. במצב שבו שני בני הזוג זכאים למענק העבודה, הסכום יכול להגיע עד ל-3,200 שקלים. הצעד נעשה במסגרת מקדמה עבור שנת העבודה 2022, כדי לייצר תמריצים לתעסוקה.

לקריאה נוספת ב-N12:

שר האוצר ליברמן צייץ עם העברת החוק: "כעת הסתיימה ההצבעה על מתן תוספת למענק העבודה למשתכרי שכר נמוך ומתן נקודות זיכוי למשפחות עובדות. נתניהו וחבריו הצביעו נגד, נגד מי? לא נגד הממשלה והקואליציה, אלא נגד קרוב למיליון אזרחים שהכנסה נוספת של אלפי שקלים בשנה יכולה להיות קריטית עבורם. העיקר שהצלחנו והעברנו את החוק החשוב הזה".

רה"מ בנט בירך אמש: "חוק הורדת מסים למשפחות עובדות עבר בקריאה שלישית! הבטחנו להוריד מיסים. הערב קיימנו! אם אתם הורים שעובדים לפרנסתכם, תהיו זכאים להפחתת מס בשווי של עד 5,300 ש"ח למשפחה עבור כל ילד בגיל 12-6. ברמה האישית אני חייב לומר שאני מאושר שאנחנו מקלים על משפחות שעובדות לפרנסתן ותורמות למשק. ישראל חזרה לעבוד".

לפני כ-3 חודשים הציג שר האוצר אביגדור ליברמן את התוכנית הכלכלית של הממשלה שנאמר כי תכלול גם הורדת מיסים, צמצום בעלייה במחירי החשמל והורדת מכסים על מגוון מוצרים.