הפקקים הם חוויה שרבים מהישראלים ככל הנראה עוברים על בסיס יומיומי. יחד עם Waze  בדקנו באיזה יום בשבוע הישראלים נוסעים הכי הרבה, אילו ימים הם עם הכי הרבה פקקים ובאילו הימים התנועה בלתי צפויה. יצויין כי המידע בכתבה מבוסס על נתוני הנסועה ב- WAZE מהחודשיים האחרונים, ללא התחשבות בימי החגים, אלא רק בימים רגילים.

מהו היום בשבוע שנוסעים בו הכי הרבה, בחישוב קילומטרים של נסועה?

 מדובר בימי ראשון. כמות הנסועה היא הגבוהה ביותר בהשוואה לשאר ימי השבוע, ככל הנראה בגלל שזהו תחילתו של שבוע חדש - אנשים חוזרים הביתה, לעבודה לצבא ולמסגרות. לפי הנתונים, ימי ראשון גבוהים בכמות הנסועה ב- 15%-20% יותר מימי חמישי, שגבוהים ב-10% משני, שלישי ורביעי.

באילו ימים בהם יש הכי הרבה פקקים?

הימים בהם יש הכי הרבה פקקים, בהתחשב במקום אליו אתם נוסעים ומאיפה אתם נוסעים, ולפי זמני הנסיעה -  הם שני-שלישי-רביעי. ימי ראשון צפופים ובלתי צפויים בעיקר בשעות הבוקר וחמישי בעיקר בשעות הערב. כלומר, שכמות הנסועה בימי ראשון וחמישי בערב היא הכי גבוהה, אבל מהירות הנסיעה הכי נמוכה היא בימי שני, שלישי ורביעי.

 באלו ימים התנועה יותר בלתי צפויה?

בימי ראשון בבוקר וימי חמישי אחר הצהריים - התנועה יותר "בלתי צפויה" לעומת ימות השבוע האחרים. לעומת זאת - ימי ראשון בשעות אחר הצהריים וימי חמישי בבוקר הם הימים "הפנויים" ביותר על הכביש, בהשוואה לימים אחרים.  

 

ד"ר רועי ששון, מנהל גילדת הדאטה,  Waze
"המצב בכבישים רק החמיר". ד"ר רועי ששון, מנהל גילדת הדאטה, Waze

ד"ר רועי ששון, מנהל גילדת הדאטה ב-  Waze מסר ל- N12: "בשנתיים האחרונות אנחנו רואים שהמצב בכבישים החמיר, העלייה הכללית בנסועה מתקרבת כבר ל-30 אחוזים לעומת הימים של טרום הקורונה. עכשיו כשעם ישראל חוזר לשגרה המצב יורגש אף יותר. אנחנו עדיין רואים שישנם ימים שבהם התנועה זורמת יותר. אם הנסיעה היא למקום שנחשב פקוק, בדרך כלל יהיה קל יותר לעשות אותה בימי ראשון אחר-הצוהריים או חמישי בבוקר, שהם הימים הפנויים ביותר. עדיין יש תנודתיות וחוסר אחידות לעיתים ולכן אנחנו מאפשרים למשתמשים לקבל הודעת פוש עם עדכון לגבי תנועה בלתי צפויה במסלול הקבוע שלהם, שתאפשר להם לתכנן את הנסיעות העתידיות" .