שובה של החופשה המשפחתית: בתקופה הזו בשנה מתחילים ישראלים רבים לחשוב על החופשה שלהם לחג הפסח – למרות שעד החג נותרו עוד יותר מחודשיים. רבים סוגרים לעצמם כבר עכשיו את החופשה לפסח, אז בדקנו כמה היא תעלה כאן בישראל וכמה היא תעלה בחו"ל.

כך גילינו כי חופשה של שלושה לילות במלון קיסר בטבריה בתאריכים 15-18 באפריל לזוג פלוס שניים תעלה 6,900 שקלים. חופשה בתאריכים זהים במלון קלאב הוטל אילת תעלה 7,700 שקלים, ועל מלון אחר באותו היעד נשלם קצת יותר מ-6,700 שקלים. חופשה בחיפה בפסח לזוג פלוס שניים על בסיס ארוחת בוקר תעלה 6,150 שקלים. במלון קראון פלזה בתל אביב נשלם על אותה חבילה בדיוק 6,700.

לעומת זאת, בבוקרשט שברומניה- יעד שנחשב לזול באופן משמעותי נשלם עבור משפחה שליש מהמחיר בארץ – 2,600 שקלים.  אם נבחר לטוס ליעד קרוב יותר כמו רודוס - כבר נשלם 3,600 שקלים. חצי מהמחיר לחופשה באותם התאריכים בארץ. באנטליה נשלם על שלושה לילות במלון הכל כלול – 5,000 שקלים, חופשה זהה ברודוס תעלה 7,100 שקלים. מלון חמישה כוכבים בדובאי למשפחה של ארבעה על בסיס לינה וארוחת בוקר, כולל טיסות ישירות, יעלה לכם פחות מ-11 אלף שקלים - עבור לא פחות משישה לילות בפסח. על חופשה משפחתית באותם התאריכים באילת, במלון ישרוטל ספורט תשלמו כבר יותר: כמעט 19 אלף שקלים.

נמרוד להב, מנכ"ל מלון קראון פלזה סיטי סנטר בתל אביב, סיפר כי אצלם מרגישים עלייה של כ-30% בביקוש לקראת חג הפסח הקרוב. "יש תחושה שתיירות הפנים, זוגות ומשפחות, מרגישות בטוח יותר כדי להגיע למלונות ולחוות את חוויות האירוח", אמר להב.

נתב"ג, מרץ 2021 (צילום: אבשלום שושני, פלאש/90 )
"אנחנו רואים מחירים מאוד נוחים אחרי תקופת הקורונה". ישראלים לקראת טיסה בנתב"ג | צילום: אבשלום שושני, פלאש/90

ניר מזור, סמנכ"ל חברת קשרי תעופה, הבהיר כי הביקוש לחופשות בארץ ובחו"ל כבר עלה לקראת חג הפסח. "אם יוצאים כבר לחו"ל והעונה מתחילה, אנחנו רואים מחירים מאוד נוחים אחרי תקופת הקורונה", הסביר מזור.  "בימים האחרונים אנחנו רואים גידול בהזמנות ובביקושים להזמנת חופשות בחו"ל, כאשר פסח השנה הוא בסימן הקאמבק של החופשות המשפחתיות", הסכימה סמנכ"לית אשת טורס, שירלי כהן עורקבי. היא הוסיפה שהיעדים המבוקשים הם הקרובים במזרח אירופה.

ירידה חדה בביקוש למלונות באילת (צילום: 123RF, חדשות)
המחירים גבוהים בהרבה מאשר באירופה. רצועת המלונות באילת | צילום: 123RF, חדשות

"בדקתי את המחירים לחופשות בארץ, אבל המחירים היו פי שניים ולכן העדפתי שלא לסגור חופשה בארץ", סיפרה נטלי שסגרה היום חופשה לפסח עבור משפחתה בדובאי. "המחירים בארץ הרבה יותר יקרים ביחס לחו"ל – והחופשה בחול יותר מפנקת וגם זה חו"ל, אז זה משהו אחר שלא הכרנו, יעד שלא היינו בו", הוסיפה.

אז אם אתם עוד מתלבטים אם לסגור לעצמכם חופשה בארץ או בחו"ל – נדמה שלמרות המגפה, השמיים עדיין פתוחים וכל עוד נזהרים, אפשר לטוס, ליהנות וגם לחזור בבטחה. "יש הזדמנויות טובות מאוד מבחינת מחירים", הוסיפה סמנכ"לית אשת טורס. "בגלל שהביקוש יעלה, אנחנו צופים שדווקא בהמשך תהיה עליית מחירים".