רשת מרכזי ביג הודיעה הבוקר (רביעי) על הנחה של 25% בשכר הדירה לשוכרי החנויות בשלושת הקניונים הסגורים שלה, זאת בעקבות ירידה משמעותית בפדיונות ביחס ל-2019. דמי הניהול ישולמו כרגיל והסדר התשלומים המקל לא יחול על המתחמים הפתוחים.

במכתב ששלח מנכ"ל הרשת, חי גאליס, לשוכרי החנויות נכתב כי "בחודש ינואר אנו מזהים ירידה ממוצעת של כ-20% בפדיונות הקניונים הסגורים בארץ אל מול התקופה המקבילה ב-2019". לפיכך, מעניקה הרשת הנחה של 25% בשכר הדירה של חודש ינואר, שיתקבל כזיכוי על תשלומי החודש וישמש כחלק מתשלום חודש פברואר.  

עוד נכתב כי ככל והמדינה תעניק תמיכה כלכלית או פיצוי לשוכרי החנויות על תקופה זו, הם יחזירו את ההנחה בשכירות בדיעבד. זאת בתנאי שהרשת עצמה לא תקבל פיצויים על אובדן שכ"ד, אם כן אז לא ידרשו את הכסף בחזרה.

לעומת הקניונים הסגורים, רשת ביג מדווחת כי "קיימת יציבות במכירות במרכזים הפתוחים". לפיכך, המתווה החדש יטפל רק בקניונים הסגורים שבבעלות הרשת (בת ים, טבריה ובית שמש), ובמרכזים הפתוחים יטופלו נקודתית שוכרים שיזדקקו לסיוע פרטני. בנוסף, רשתות המרכולים והפארמים, חנויות הסלולר, המחשוב, המרפאות והבנקים – לא יכללו בהסדר התשלום החדש בקניונים הסגורים.

"כולי תקווה שמרכזי ביג הפתוחים והאאוטלט בירכא ימשיכו להוות עוגן יציב של מכירות, והחנויות באוויר הפתוח ימשיכו למשוך קהל ולא נזדקק להקלות נוספות", כתב גאליס.